Tylu połączeń lotniczych z Poznania jeszcze nie było. W tym roku będziemy mieć do dyspozycji 44 kierunki na regularnych połączeniach i 33 czarterowe. To najbogatsza siatka połączeń w historii lotniska Ławica
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wśród nowości są bardzo atrakcyjne kierunki, jak Kuba, Meksyk, Dominikana czy Bangkok w Tajlandii. A na przykład w samej Chorwacji mamy do wyboru aż cztery porty lotnicze.

Łącznie w tym roku Ławica oferuje aż 49 tras na liniach regularnych – niektóre miasta mają po kilka lotnisk i 33 samolotami czarterowymi. To absolutny rekord. W ofercie mamy połączenia aż na cztery kontynenty – prócz Europy także do Azji, Afryki i Ameryki.

Dreamlinerem z Ławicy z Rainbow

Prawdziwą bombę dla turystów przygotował Rainbow. Jesienią z biurem będziemy mogli polecieć do Meksyku, Tajlandii, na Kubę i Dominikanę. Dodatkową gratką jest fakt, że polecimy tam dreamlinerem. Jeśli za cel podróży obierzemy Tajlandię, to Bangkok pozwoli na połączenie zwiedzania zabytków w tym niezwykłym mieście i potem wypoczynku na wybrzeżu. Ceny za dziewięć dni pobytu zaczynają się od 3,9 tys. zł. Podobnie zapłacimy za pobyt w Cancun w Meksyku na wybrzeżu Morza Karaibskiego – od 3,5 tys. za dziewięć dni. Kiedy nam się znudzi wylegiwanie na Riwierze, można, a właściwie skoro tam jesteśmy, to nawet powinniśmy się wybrać na zwiedzanie pozostałości po Majach – choćby Chichen Itza – prekolumbijskiego miasta uznanym w 2007 roku za jeden z siedmiu cudów świata.

Zanzibar (fot: Shutterstock.com)
Zanzibar (fot: Shutterstock.com)  Zanzibar

Z lotniska Ławica na Zanzibar

Wśród tegorocznych jesiennych nowości jest też Zanzibar. Loty na wyspę w Tanzanii organizuje biuro podróży TUI. Jeżeli zdecydujemy się lecieć z biurem, to najtańszą ofertę znajdziemy w marcu – za ok. 4 tys. zł za tydzień w czterogwiazdkowym hotelu all inclusive.

Polecimy tam linią Enterair. Lot łącznie trwa ok. 10,5 godz. Na stronie biura dostępne są także bilety na sam przelot – ceny zaczynają się od 2,9 tys. zł. Położona na Oceanie Indyjskim tropikalna wyspa oferuje atrakcje przede wszystkim miłośnikom sportów wodnych: kitesurfingu czy nurkowania. Ale to też doskonałe miejsce na leniwe wakacje na plaży. Coś dla siebie znajdą tu też miłośnicy zabytków – Kamienne miasto – stara część miasta Zanzibar, które jest mieszanką kultury arabskiej, indyjskiej, europejskiej i afrykańskiej, charakteryzuje się wąskimi uliczkami, w których nie mieszczą się samochody. Kamienne miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

A może samolotem z Poznania do Chorwacji?

Polacy kochają Chorwację. Mimo że droga, czują się tu swojsko. Zamiast więc jechać dwa dni autem, teraz mamy możliwość bezpośrednio z Poznania polecieć aż do czterech miast w tym kraju: Puli na półwyspie Istria, Dubrownika, Zadaru i Splitu. Stłoczony na skalistym cyplu wbijającym się w morze Dubrownik to zachwycające miejsce na spacery. A kiedy zabolą nogi, można wjechać kolejką na wzgórze Srd i podziwiać z góry morze, granicę z Bośnią i Hercegowiną czy pasma górskie w pobliżu Albanii.

Dalmacja, Dubrownik, Chorwacja. Obszar Dalmacji rozciąga się wzdłuż wybrzeża Adriatyku od wyspy Pag do Zatoki Kotorskiej. To tu znajdują się najładniejsze chorwackie miasta, fantastyczna przyroda, a także tysiąc wysp i wysepek. Perła Dalmacji to bez wątpienia Dubrownik. Inne piękne miasto Dalmacji to Split. Z wysp trzeba odwiedzić Hvar. Do atrakcji przyrodniczych Dalmacji należy Park Narodowy Krka.
Dalmacja, Dubrownik, Chorwacja. Obszar Dalmacji rozciąga się wzdłuż wybrzeża Adriatyku od wyspy Pag do Zatoki Kotorskiej. To tu znajdują się najładniejsze chorwackie miasta, fantastyczna przyroda, a także tysiąc wysp i wysepek. Perła Dalmacji to bez wątpienia Dubrownik. Inne piękne miasto Dalmacji to Split. Z wysp trzeba odwiedzić Hvar. Do atrakcji przyrodniczych Dalmacji należy Park Narodowy Krka.   Dubrownik, Chorwacja/Fot. Shutterstock

Dubrownik, Zadar czy Split to też dobre punkty startowe do dalszych podróży. Atrakcją Puli jest amfiteatr, a jeżeli w Chorwacji zamarzą nam się Włochy, to z Puli można wybrać się na jednodniową wycieczkę promem do Wenecji.

Bezpośrednio z Ławicy do Grecji i na Cypr

Kolejną nowością w rozkładzie lotów z Ławicy jest Kefalonia w Grecji. Największa w archipelagu Wysp Jońskich słynie z wyjątkowo pięknych plaż i oryginalnych greckich wiosek. Łatwo znajdziemy tam stosunkowo tani nocleg – apartament dla trzech osób nawet za 1,8 tys. zł za tydzień, a sam bilet dla jednej osoby w lipcu kosztuje ok. tysiąca złotych. Kolejna nowość w rozkładzie to Saloniki – drugie pod względem wielkości miasto Grecji, gdzie znajdziemy ślady i czasów rzymskich, i Bizancjum.

Z kierunków typowo wakacyjnych atrakcyjnie zapowiada się Almeria w hiszpańskiej Andaluzji. To najbardziej suchy teren w kraju i pustynne krajobrazy wykorzystywano w przeszłości do kręcenia spaghetti westernów. Turystów jednak bardziej zainteresują wspaniałe i stosunkowo puste plaże na wybrzeżu.

Po raz pierwszy w tym sezonie będzie okazja wybrać się z Poznania do Cypru Północnego.

W nowościach są też aż dwa połączenia do Lwowa – z WizzAir i Ryanairem. Z kolei w Wielkiej Brytanii bezpośrednie połączenie z Poznaniem zyskało Birmingham. A do Norwegii możemy teraz polecieć także na lotnisko Gardermoen 48 km od Oslo. To najważniejszy port tego kraju.

Bezpośrednie połączenia z lotniska Ławica
Bezpośrednie połączenia z lotniska Ławica  Studio graficzne GW

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nadal brak bezpośredniego połączenia do Brukseli, a to jeden z najważniejszych kierunków biznesowych.
  już oceniałe(a)ś
  7
  1
  Wizz do Eindhoven od 12 lipca a nie od 15 czerwca
  już oceniałe(a)ś
  1
  0