Supermiasta - tak nazwaliśmy plebiscyt, który organizujemy we wszystkich redakcjach lokalnych "Gazety Wyborczej" z okazji 30-lecia samorządów. Nieprzypadkowo.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chcesz dostawać mailem najważniejsze informacje z Poznania? Zapisz się na nasz bezpłatny newsletter.

Tak, uważamy, że nasze miasta w ciągu ostatnich 30 lat znakomicie się rozwinęły, zmieniły, poszły naprzód. Stały się przyjaźniejsze, nowocześniejsze, bardziej obywatelskie, bardziej ekologiczne, czystsze. Potrafią zachwycić i wywołać efekt „wow”. Można się w nich zakochać – na serio. O tym właśnie chcemy z Wami rozmawiać przy okazji tej wyjątkowej rocznicy. Nie o tym, czy nam się udało – ale o tym, co nam się udało najlepiej.

Supermiasta
CZYTAJ WIĘCEJ

Popatrzcie na zdjęcia Poznania dziś i 30 lat temu. Przypomnijcie sobie, jak wtedy się żyło, jak wyglądał Wasz dzień – krok po kroku. Jak i czym jechało się do pracy czy szkoły – i jaka to była praca czy szkoła. Gdzie chodziliście na spacery. A na basen? Albo na mecz? Jak podróżowaliście? Jaki mieliście wpływ na to, co dzieje się w Waszym otoczeniu? 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin to dobry moment, żeby o tym pomyśleć. I poszukać odpowiedzi na pytanie, co nam się w Poznaniu najlepiej udało. Ważniejsze jest dokończenie budowy Jeziora Maltańskiego czy może Pestka? Stary Browar czy nowy Święty Marcin? Stadion Miejski czy Festiwal Malta? Zmiana wizerunku miasta pod hasłem „Wolne Miasto Poznań” czy wzmocnienie rad osiedli? A może coś zupełnie innego?

Supermiasta. Podsumujmy trzy dekady Poznania

Chcemy Was zaprosić do wspólnego podsumowania tych trzech dekad. Przez najbliższy tydzień czekamy na propozycje: które wydarzenie, inwestycja, zjawisko jest największym osiągnięciem Poznania od 1990 roku? Spośród wszystkich nadesłanych przez Was, a także zaproponowanych przez ekspertów, wybierzemy dziewięć. A potem poddamy je pod głosowanie w internetowym plebiscycie. Wyniki ogłosimy 8 maja.

Strasznie jestem ciekawa wyniku. Supermiasta to także superemocje.

.
.  .

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  PS. I jaki basen? W dawnej dzielnicy Grunwald nie ma czynnego żadnego basenu. Był jeden "Olimpia" to władza go zamknęła.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Sukces numer jeden to emigracja dziesiątek tysięcy mieszkańców. Złoty medal! Nawet radę maista trzeba było odchudzić o kilku radnych. Z największych miast tylko Łódź zwija się bardziej -- miasto, które pod względem wielu innych parametrów cywilizacyjnych ustępuje Poznaniowi.
  @Ecco-Osholom
  Wszystko jest źle no nie? Strasznie nie chciałbym być człowiekiem, który wszystko widzi w czarnych barwach. Co za smutne życie...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @Husky
  Nie trolluj. Wszystko? Napisałem o jednej sprawie, ale zasadniczej.
  A ta akcja jest przegięciem w drugą stronę: jacy to jesteśmy zajebiści, najzajebiści, jak to jest zajebiście w tym Poznaniu, tylko dokonania bierzemy pod lupę.
  To jest fałszowanie obrazu Poznania i tzw. dokonań samorządu. Choćby te miliardy wywalone wdużej części w błoto w niepotrzebne inwestycje wlokące się latami i 2-3 krotnie przepłacone. A teraz Jacek najzajebistszy prezydent każe dzieciom i emerytom więcej płacić za bilety, likwiduje zajęcia w szkołach itd.
  No niech redakcja tej tu Gazety dokona rzetelnego rozliczenia 30lat samorządu w Poznaniu, a nie uprawia czystej propagandy. Co za poziom...
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  @Ecco-Osholom
  Dyskutować mogę ale w oparciu o twarde dane, do których jak wnioskuję nie chciało się zajrzeć. Świadczy o tym tekst, że tyle Łódź rozwija się gorzej. Polecam poczytać, dokształcić się zajrzeć do danych statystycznych. Dowie się Pan, żę w większości kategorii Poznań jest na podium. Miłego... Przepraszam... Sfrustrowanego wieczoru
  już oceniałe(a)ś
  0
  0