Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pomoc drogowa to ratunek, w razie wypadku, bądź awarii na drodze. Kiedy samochód odmawia posłuszeństwa i nie wiadomo co jest tego przyczyną, warto skontaktować się z profesjonalistami w swoim fachu. Jeśli to mała usterka, pomoc drogowa wykonuje drobne naprawy na miejscu. Natomiast jeżeli uczestniczyłeś w wypadku lub awaria jest na tyle poważna, że auto potrzebuje większej pomocy, możliwe jest holowanie samochodu. Takie usługi świadczy firma Fast-Trans z Poznania. Warto jest skorzystać z usług firmy, która oferuje wszystkie usługi!

O pomocy drogowej

Wielu kierowców twierdzi, że pomoc drogowa to tylko pomoc na drodze. Jednak jest to o wiele więcej usług, które oferuje większość warsztatów samochodowych. Pomoc drogowa czynna jest 24 godziny na dobę, co daje możliwość skorzystania z pomocy, gdy tylko jest taka konieczność- nawet w środku nocy. Wiele prostych usterek kierowcy usuwają samodzielnie. Jednak bez odpowiedniego sprzętu lub doświadczenia, można spowodować powstanie większej usterki, a wtedy koszt naprawy znacznie wzrośnie. Poznań jest miastem wojewódzkim, dlatego też przez centrum przejeżdża wiele aut osobowych oraz aut dostawczych. Warto mieć przy sobie numer telefonu do warsztatu mechanicznego, który pomoże Ci podczas:

  • awaryjnego otwierania pojazdu; 
  • dowozu paliwa; 
  • wypompowania źle zatankowanego paliwa z baku; 
  • transportowania uszkodzonego pojazdu na lawecie; 
  • awaryjnego uruchamiania samochodu; 
  • wynajęcia auta zastępczego; 
  • oraz wiele innych usług. 

Dzięki skorzystaniu z usług warsztatu samochodowego, który oferuje pomoc drogową mamy pewność, że usterka zostanie usunięta szybko i profesjonalnie co pozwoli uniknąć dalszych problemów podczas kontynuowania podróży. Każdą usterkę lub awarię warto naprawiać w warsztacie samochodowym, zapewniając sobie tym samym bezpieczeństwo. 

Nie bagatelizuj kontrolek i podejrzanych dźwiękówNie bagatelizuj kontrolek i podejrzanych dźwięków 

Co robić kiedy nasze auto się zepsuje? 

Kiedy widzimy, że na desce rozdzielczej migają nam kontrolki, bądź słyszymy podejrzane dźwięki podczas jazdy, warto wezwać pomoc drogową. Zaniedbanie takich wskazówek jest bardzo niebezpieczne i może prowadzić do poważnego wypadku. Wtedy warto jest skorzystać z usług pomocy drogowej. Zespół profesjonalnych mechaników, doprowadzi samochód do porządku i pozwoli na późniejszą, bezpieczną jazdę. Auto pomoc jest czynna 24h na dobę, dlatego warto pamiętać, że w razie wypadku, czy awarii można liczyć na pomoc z ich strony.

Warsztat, parking strzeżony 

Pomoc drogowa, zazwyczaj posiada również w ofercie warsztat samochodowy, gdzie po holowaniu od razu rozpocznie się naprawa auta. Jest to przydatna usługa dla każdego kierowcy. Znacznie skraca czas, pozwalając na szybsze odzyskanie naprawionego auta. Ponadto, ważne jest bezpieczeństwo samochodu, więc warto wybierać warsztaty samochodowe, które posiadają własny strzeżony parking i być pewnym o ochronie pojazdu. 

Podczas wymiany kół warto wezwać profesjonalistówPodczas wymiany kół warto wezwać profesjonalistów 

Wymiana kół

Kiedy podczas drogi czujemy, że jest coś nie tak z kołami lub nie jesteśmy w stanie utrzymać kierownicy prosto to warto się zatrzymać i sprawdzić każde z kół. Jeśli posiadamy wszystkie potrzebne narzędzia takie jak: lewarek czy klucz i potrafimy to zrobić dobrze, to nie ma problemu. Natomiast jeśli nie jesteśmy pewni czy, aby na pewno zrobiliśmy to dobrze, bądź w ogóle nie wiemy jak zacząć - warto jest zadzwonić po pomoc drogową. Doświadczeni mechanicy szybko i profesjonalnie wymienią koło, abyś mógł dalej spokojnie podróżować. 

Awaryjne otwieranie samochodu

Jeśli zatrzasnąłeś kluczyki w samochodzie lub zgubiłeś podczas zakupów lub spaceru, możesz skorzystać z usług pomocy drogowej, która oferuje awaryjne otwieranie samochodu. Doświadczony ślusarz potrafi otworzyć samochód bez żadnych uszkodzeń i usterek. Warto jest skontaktować się z pomocą drogową, która oferuje taką usługę i zapomnieć o wybijaniu szyb. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej bezpieczne i korzystniejsze dla każdego kierowcy. 

Awaryjne odpalanie samochodu 

Niespodziewanie wyczerpany akumulator to niesamowity pech dla kierowcy. Nie warto “pożyczać” prądu od sąsiada, gdyż może to przysporzyć problemów obu stronom. Wielu kierowców właśnie w ten sposób radzi sobie z problemem wyczerpanego akumulatora. Nie jest to odpowiedzialne zachowanie. Pomoc drogowa posiada odpowiedni sprzęt, aby potrzebujący samochód mógł wyruszyć w drogę jak najszybciej to możliwe.

Wypompowanie źle zatankowanego paliwa lub dowóz paliwa

Zdarza się, że podczas stresu i braku czasu na stacji paliw zatankuje się złe paliwo. Wtedy emocje sięgają zenitu. Pomylenie rodzaju paliwa może wiązać się z poważnymi awariami. Takimi jak zagrożenie dla katalizatora czy układu wtryskowego, ale również możliwość zniszczenia silnika. Wymienione problemy stwarzają ogromne niebezpieczeństwo na trasie. Pomoc drogowa jest gotowa do pracy 24h na dobę i jest w stanie wykonać usługę na miejscu. W razie większych problemów, pomoc drogowa jest gotowa zawieźć samochód na lawecie do warsztatu. Może zdarzyć się, że zabraknie paliwa podczas podróży. Dowóz paliwa w takiej sytuacji będzie konieczny. Firmy oferujące pomoc drogową szybko dostarczą paliwo pod wskazany adres.

Nie pozwól, aby awaria Cię zatrzymała i zadzwoń po pomoc drogowąNie pozwól, aby awaria Cię zatrzymała i zadzwoń po pomoc drogową 

Mobilny serwis TIR 

Opóźnienie to dla każdego kierowcy problem. Tym bardziej dla kierowcy zawodowego, któremu natrafia się awaria pojazdu w trakcie trasy. Wielu kierowców podejmuje się naprawy samodzielnie, nie badając całego problemu. Nie jest to odpowiedzialne i może przysporzyć jeszcze większych problemów. Pomoc drogowa jest gotowa o każdej godzinie, dlatego warto skorzystać z usług doświadczonych mechaników, którzy pozwolą powrócić do pracy w bezpiecznych warunkach.

Wyciąganie samochodów z rowu 

Deszcz, śnieg, a może zwierzę na ulicy doprowadziło do tego, że auto wylądowało w rowie, zaspie czy błocie. Nie warto prosić o pomoc przejeżdżających obok kierowców, gdyż taka nieprofesjonalna pomoc może doprowadzić do uszkodzeń dwóch samochodów. W takiej sytuacji najkorzystniej i najbezpieczniej jest wezwać profesjonalistów. Pomoc drogowa jest w stanie wydostać auto z powrotem na ulicę, bez żadnych dodatkowych usterek.

Pomoc drogowa- holowanie pojazdów

Holowanie samochodu to pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam na myśl po usłyszeniu hasła ”pomoc drogowa”. Oczywiście, nie jest to błędne stwierdzenie. Mimo to, wielu kierowców nie wie z kim się skontaktować w razie innych awarii. Oprócz holowania wiele warsztatów mechanicznych posiada usługi usunięcia usterki na drodze. Holowanie towarzyszy, prawie każdej usłudze warsztatów samochodowych. Oferując dojazd do klienta i naprawę na miejscu, mechanicy są przygotowani, aby w razie większych problemów z naprawą auta, zawieźć je do warsztatu. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla klienta, zaoszczędzi on wiele czasu. Holowanie przez doświadczony zespół jest bezpieczne dla samochodu i nie naraża go na dodatkowe usterki

Pomoc drogowa jest gotowa pomóc Ci 24h na dobęPomoc drogowa jest gotowa pomóc Ci 24h na dobę 

Pomoc drogowa 24h

Auto pomoc w Poznaniu może zaoferować każdemu kierowcy szeroki zakres usług, gdyż jest czynna przez całą dobę. W razie potrzeby należy skontaktować się z profesjonalny warsztatem samochodowym, którego fachowcy szybko usuną powstałą usterkę i sprawią, że auto będzie mogło kontynuować dalszą podróż. Wiele firm oferuje swoje usługi na terenie całego województwa wielkopolskiego, co pozwala pomóc każdemu kierowcy znajdującemu się w potrzebie. Firmy oferują serwis mobilny TIR, holowanie aut osobowych oraz dostawczych, auto pomoc oraz inne usługi, które w znaczący sposób przyczynią się do naprawy uszkodzonego auta. 

Dlaczego warto dzwonić po pomoc? 

Wielu kierowców samodzielnie próbuje wykonać drobne naprawy w swoim aucie, aby usunąć powstałe usterki. Jednak bardzo często prowadzi to do powiększenia się awarii lub wytworzenia się nowej. Przez to koszty i czas  naprawy auta rosną. Lepiej w takich przypadkach skorzystać z pomocy firmy pomocy drogowej, która profesjonalnie usunie usterkę, a Ty szybko otrzymasz swoje auto, aby kontynuować podróż. 

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Fast- Trans z Poznania, która oferuje szeroki zakres pomocy drogowej.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.