Przestrzeń Pracy Wspólnej powstała w nowym budynku przy ul. Za Bramką, w bezpośrednim sąsiedztwie Urzędu Miasta.
Coworking dla wszystkich
W ciągu ostatniego roku +Jeden stało się miejscem pracy dla około 3700 osób. To osoby głównie związane z branżą IT, ale również architekci, studenci, licealiści. Z przestrzeni do pracy można korzystać bezpłatnie.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Męczy cię praca w domu? Idź do wspólnego biura, postaw na coworking
– Przychodzę tutaj codziennie. Pracując samemu w domu, często trudno się zmotywować. Mamy tutaj wszystkie niezbędne rzeczy do pracy. Czego chcieć więcej? – mówi jedna z wielu osób korzystających z Przestrzeni Pracy Wspólnej +Jeden.
– Rok działalności strefy +Jeden pokazał, jak bardzo potrzebne było stworzenie takiego miejsca i jak wielką cieszy się popularnością. Chcemy, aby przestrzeń stała się platformą współpracy dla lokalnego biznesu – powiedział Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta miasta Poznania.
+Jeden i Maraton Business Link
Przestrzeń Pracy Wspólnej to także element programu Startup Poznań. - Jednym z głównych celów istnienia strefy +Jeden jest wsparcie, głównie merytoryczne, użytkowników. W związku z tym na miejscu są obecni pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, którzy dzielą się swoim doświadczeniem – wyjaśnia Joanna Jajus, dyrektor WDGiR.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Poznań stolicą Start In Poland? Społecznicy apelują do wicepremiera Mateusza Morawieckiego
Strefy coworkingowe otwierają także zewnętrzne firmy. Najnowsza powstała w biurowcu Maraton. Inwestycja o nazwie Business Link mieści się przy ul. Królowej Jadwigi 43. Strefa wspólnej pracy mieści się tam na dwóch piętrach i zajmuje 4 tys. m kw. – Środowisko tworzone przez mix przedsiębiorców, freelancerów oraz startupowców tętni energią i napędza niesamowitą pasją. To przestrzeń dla ludzi, którzy myślą niestandardowo, nie boją się iść pod prąd, szukają nowych kierunków – twierdzi Dariusz Żuk, CEO & founder Business Link.