John Deere – amerykański producent maszyn rolniczych i budowlanych otworzył w Poznaniu wielofunkcyjne Centrum Usług Biznesowych. – Poziom poznańskich uczelni i wykształcenie pracowników, którzy je kończą, są wyjątkowe – tak Tanja V. Knickel, dyrektor finansowa John Deere tłumaczy, dlaczego jej firma wybrała na budowę centrum stolicę Wielkopolski.

Wcześniej firma John Deere otworzyła w Tarnowie Podgórnym regionalne centrum szkoleniowe i oddział sprzedaży na Polskę. Centrum Usług Biznesowych jest z kolei zlokalizowane przy ul. Kolorowej w Poznaniu.

Otwarcie Centrum Usług BiznesowychOtwarcie Centrum Usług Biznesowych materiały prasowe

Do zadań nowej placówki będzie należała obsługa maszyn i fabryk John Deere w obszarach takich jak finanse i księgowość, logistyka czy zarządzanie zasobami ludzkimi. – Do tej pory zatrudnialiśmy głównie absolwentów uczelni rolniczych. Teraz poszukujemy filologów wielu języków, m.in. angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy hiszpańskiego i absolwentów kierunków ekonomicznych – podkreśla Tanja V. Knickel. W centrum w tym roku zatrudnionych zostanie 45 osób, wciąż trwa rekrutacja. Docelowo – do 2020 r. – dzięki tej inwestycji w Poznaniu przybędzie 120 miejsc pracy.

- To kolejna bardzo ważna dla nas decyzja, która pokazuje zaufanie inwestorów do miasta. Sektor nowoczesnych usług rośnie u nas bardzo dynamicznie. W ciągu trzech lat z 10 tys. miejsc pracy doszło do zwiększenia do 16 tys. Nie ma w Polsce miasta, które ma taką dynamikę - mówił prezydent Jacek Jaśkowiak w poniedziałek, podczas oficjalnego otwarcia inwestycji.