„Praca to coś więcej” to wystawa w centrum handlowym Posnania, którą organizuje „Gazeta Wyborcza". Zaprezentują się na niej firmy szukające pracowników z Poznania i okolic.

Najważniejsze informacje o rekrutacji i samym przedsiębiorstwie znajdziemy na specjalnych planszach, które można obejrzeć w przerwie między zakupami. Wystawa pracodawców potrwa dwa tygodnie - od 28 maja do 10 czerwca.

 

Firma w pigułce

Szukasz nowej pracy? A może chcesz zmienić obecną, bo cię znudziła lub rozczarowała? Dzięki wystawie osoby poszukujące zatrudnienia dostaną w pigułce to, co najważniejsze o danym pracodawcy i nie muszą gubić się w gąszczu informacji na stronach internetowych. Na wystawie oprócz podstawowych danych i namiarów kontaktowych, znajdziemy na planszach kluczowe informacje o działalności firmy. Będziemy mogli zdecydować, czy dana branża nam odpowiada. Jeżeli tak, to możemy przejść do wartości, jakimi kieruje się firma, poczytać o nagrodach i wyróżnieniach.

Firmy mogą zaprezentować też jednego ze swoich pracowników, który opowie o swojej roli i stanowisku. Najistotniejsze dla poszukujących pracy informacje dotyczyć będą aktualnie otwartych rekrutacji w danej firmie.

Na wystawie znajdziemy informacje np. o brytyjskiej firmie Computacenter z branży IT, która otworzy swój pierwszy polski oddział w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. – Chcemy zachęcić pracowników naszym biurem i jego lokalizacją, ale też tym, jaką firmą jesteśmy. Powstaliśmy ponad trzydzieści lat temu w przysłowiowym garażu pod Londynem i urośliśmy do olbrzymiej firmy. Jesteśmy otwarci na różnorodność, każdy ma szansę rozwijać się w naszej firmie. Chcemy, by nasi pracownicy byli sobą, świadomie podejmowali decyzje i wyzwania. W naszej firmie można dużo osiągnąć – zapewnia Adam Wasilewski z Computacenter, który odpowiada za otwarcie poznańskiego oddziału.

JĘDRZEJ NOWICKI

A może na sezon?

Pracowników szuka też Kompania Piwowarska. – Sezon piwny zaczyna się już w maju, i wiąże się ze zwiększoną aktywnością naszych browarów i magazynów. To właśnie wtedy zaczynamy poszukiwania pracowników, którzy w tym intensywnym okresie pomagają nam, aby piwo zostało uwarzone, rozlane do puszek, butelek i kegów, a następnie dostarczone do piwoszy w całej Polsce – mówi Ewa Purgat-Dziubich z Kompanii Piwowarskiej.

Praca to dla wielu osób ciekawe doświadczenie, bo można zobaczyć, jak warzy się piwo. To okazja do zdobycia doświadczenia np. dla uczniów czy studentów, którzy mają wolne w wakacje. – Na przyszłych pracowników czeka umowa o pracę na okres sezonu, atrakcyjne wynagrodzenie i premia, a dodatkowo comiesięczny deputat piwny oraz możliwość korzystania z naszych pubów pracowniczych. Poszukujemy osób, które wspólnie z nami chcą warzyć ulubione piwa Polaków, dla których praca w wakacje jest dogodnym rozwiązaniem – zachęca Purgat-Dziubich. Potencjalni pracownicy Kompanii Piwowarskiej muszą być pełnoletni.

Na stanowiska mechaników maszyn, elektroników i pracowników transportowych rekrutuje Imperial Tobacco. To jeden z największych producentów wyrobów tytoniowych w Polsce, część globalnego koncernu Imperial Brands. Na wystawie w Posnanii zaprezentuje się też Duni. Firma zajmuje się nakryciami stołu oraz kreatywnymi artykułami do pakowania żywności. Artykuły jednorazowego użytku od firmy Duni są dostępne na ponad 40 rynkach na całym świecie.

A może praca w branży hotelowej? Grupa Hotelowa Orbis i Accor Hotels również poszukują pracowników. Szczegółów dowiemy się z plansz na wystawie pracodawców.