Centrum rozliczeniowe w Poznaniu Carl Zeiss Shared Services działa już od ponad 5 lat. Zatrudniamy obecnie 115 pracowników zajmujących się obsługą finansowo-księgową  wszystkich spółek ZEISS zlokalizowanych w Europie. Jesteśmy młodym zespołem, zaangażowanym w nasze codzienne obowiązki ale mającym też swoje indywidualne pasje i zainteresowania.

REKRUTACJA

Piotr Skórnicki

Rekrutacja do Carl Zeiss Shared Services prowadzona jest przez cały rok w zależności od bieżących potrzeb biznesowych. Poszukujemy absolwentów i studentów kierunków ekonomicznych oraz specjalistów mających doświadczenie w obszarze księgowości. Od kandydatów oprócz wiedzy merytorycznej oczekujemy także bardzo dobrej znajomości języka angielskiego oraz jednego z następujących języków: niemieckiego, francuskiego czy hiszpańskiego. Cenimy osoby zmotywowane do pracy w międzynarodowym środowisku, lubiące wyzwania i dążące do ciągłego doskonalenia.

Piotr Skórnicki

WARTOŚCI

Niezależnie od tego czy dopiero stoisz na progu swojej kariery czy też jesteś już profesjonalistą w ZEISS dołączysz do świetnego zespołu z którym będziesz mógł się rozwijać zawodowo  i dzielić swoje pasje.

Motto Zeiss “We make it visible“ jest wyrażeniem obietnicy poprowadzenia naszych klientów w obszary dotychczas niedostępne, oferując najnowocześniejsze rozwiązania dla szeroko pojętej branży optycznej.

Nasze wartości: SERVE, EMPOWER, ACT oraz WIN przybliżają nas do spełnienia tej obietnicy.

This is the moment we work for. Carl Zeiss Shared ServicesThis is the moment we work for. Carl Zeiss Shared Services Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

NASZA PRZESTRZEŃ

Nasze biuro mieści się w nowoczesnym „miasteczku biurowym” nazwanym Malta Office Park. w bardzo atrakcyjnej części Poznania tuż przy Jeziorze Maltańskim. Z naszych okien widzimy dużo zieleni i uprawiających sport poznaniaków. Sprzyja to także uprawianiu przez naszych pracowników różnych sportów jak np. bieganie, jak i przyjazdom do pracy rowerem.

This is the moment we work for. Carl Zeiss Shared ServicesPiotr Skórnicki

Pracujemy na tzw „open space”  dzięki czemu wszyscy pracownicy mają do siebie łatwy dostęp. Taka organizacja pracy jest bardzo typowa dla całego sektora SSC. Do naszej dyspozycji mamy obecnie 2 kuchnie oraz salki spotkań. Wkrótce będziemy przechodzić proces odświeżania naszego biura, w którym pojawią się nowe przestrzenie jak np. jedna wspólna nowoczesna kuchnia, pomieszczenia do pracy indywidualnej lub w małych grupach typu Think Tanks czy strefa relaksu. Już nie możemy doczekać się tej zmiany :)

Carl Zeiss SSCCarl Zeiss SSC Piotr Skórnicki

 

NASZ ZESPÓŁ

Jesteśmy bardzo młodym zespołem o różnorodnych zainteresowaniach i pasjach. Znajdziecie wśród nas zarówno utalentowanych artystycznie pracowników - początkujących pisarzy, zdolnych grafików, malarzy, muzyków, osoby realizujące swoje pasje przy produkcjach filmowych, piekące przepyszne ciasta i ciasteczka czy dziergające piękne czapeczki,  jak i sportowców – maratończyków, triatlonistów, rowerzystów. Średnia wieku w naszej firmie to 30 lat. Głównie jest to zespół kobiecy, gdyż Panowie stanowią zaledwie ok 15% całego zespołu. Staramy się w naszych działaniach dostosować do oczekiwań tak młodego pokolenia i proponować różne aktywności nie tylko związane z pracą i codziennymi zadaniami.

Carl Zeiss SSCCarl Zeiss SSC Piotr Skórnicki

W ramach naszej firmy już od 2013 roku bardzo aktywnie działa zespół CSR, który angażuje naszych pracowników w różnorodne akcje charytatywne mające na celu niesienie pomocy słabszym. Dla przykładu każdego roku wspieramy Szlachetną Paczkę, bierzemy udział w Poznań Business Run, pomagamy schroniskom i fundacjom niosącym pomoc zwierzętom. Pomagamy też bezdomnym organizując zbiórki odzieży. Raz do roku organizujemy „Zeiss Breakfast” ,gdzie chętni pracownicy przygotowują w domu posiłki śniadaniowe, przynoszą je do pracy i sprzedają za symboliczną kwotę. Całość zebranych w ten sposób funduszy przekazywana jest na wybrany wcześniej szczytny cel wspierając np. Fundację SERDECZNIK, Fundację Stworzenia pana Smolenia czy domy dziecka. 

Carl Zeiss Shared ServicesCarl Zeiss Shared Services Piotr Skórnicki / Agencja Wyborcza.pl

Za naszą działalność na tym polu otrzymaliśmy w 2018 roku wyróżnienie w kategorii Wolontariat Pracowniczy przyznane przez kapitułę konkursu Poznański Wolontariusz roku 2018. Jesteśmy z tego wyróżnienia niezmiernie dumni.

Mikołajki w Carl ZeissMikołajki w Carl Zeiss Carl Zeiss Shares Services

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się też inicjatywa „Zeiss Summer Sport Challenge” – czyli wakacyjny konkurs sportowy, który ma również na celu propagowanie zdrowego trybu życia. Przez 3 miesiące uczestnicy konkursu rejestrują za pomocą aplikacji swoje przebiegnięte bądź przejechane na rowerze kilometry oraz dopingują się w komentarzach. W związku z tym, że pracujemy w różnych zakątkach biura, jest to fantastyczna okazja do poznania siebie bliżej i wzajemnego motywowania się.

Mikołajki w Carl ZeissPiotr Skórnicki

Raz w roku dla wszystkich pracowników organizowana jest też integracja firmowa oraz oczywiście impreza Wigilijna.  Każdy z teamów ma także możliwość własnej integracji – wtedy to członkowie zespołu razem decydują o formie spędzenia wspólnego czasu.

Mikołajki dla dzieci pracownikówMikołajki dla dzieci pracowników Carl Zeiss SSC

Poza tym świętujemy też różnorodne święta jak: Mikołajki, Tłusty Czwartek, dzień Św. Marcina, dzień Księgowego, itd. Oj dużo się u nas dzieje :)

 

KONTAKT

Carl Zeiss Shared Services Sp. z o.o.
MALTA OFFICE PARK
ul. Abpa A. Baraniaka 88 E, budynek E
61-131 Poznań
telefon +48 61 62 68 600

Sprawdź nasze rekrutacje

Partner projektu

Work-life PoznańWork-life Poznań