Wydawać by się mogło, że w działania rewitalizacyjne w centrach miast angażują się przede wszystkim samorządy. Nic bardziej mylnego. Z unijnego dofinansowania na ten cel potrafią skorzystać szkoły wyższe. I potrafią przygotować naprawdę imponujące projekty.
Jak planować rozwój miasta i pojedynczego człowieka, jak dbać o przyrodę i tworzyć multimedialne mapy, dzięki którym trafimy w najciekawsze miejsca? Studenci nowych kierunków poznają odpowiedzi na te pytania.
Absolwenci tych kierunków będą tropić przestępstwa, dbać o zdrowie żywności, projektować leki i budynki. Jest też propozycja dla tych, którzy wiedzę chcą zdobywać wprost od pracodawcy.
Wyższa Szkoła Bankowa chce zagospodarować obszar pomiędzy ulicami Ratajczaka, Powstańców Wielkopolskich i Kościuszki. Uczelnia planuje zbudować w tym rejonie nowe budynki oraz stworzyć Wielkopolski Fyrtel Przedsiębiorczości.
- Za wpisanie się w kontekst budynku - tak Inwestycje dla Poznania tłumaczą, dlaczego mural Wyższej Szkoły Bankowej otrzymał wyróżnienie ?POZytywna zmiana?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.