- Urodziłam się w Tychach, miałam z domu blisko w góry. Za to w Poznaniu zachwyciła mnie bliskość WPN i Puszczy Zielonki. Łatwo tu zapomnieć, że wciąż jest się tak blisko miasta - mówi Ulla Wilczyńska-Kalak, prowadząca w poznańskich parkach otwarte...
Lato 1991 roku najmłodsi poznaniacy spędzają grając w ping ponga. Stół do tenisa stołowego ma każdy dom kultury. "Gazeta Wyborcza" przedstawia ofertę letnich półkolonii.
Jest przytomny, karetka zabrała go na badania do szpitala
Bardzo często - bo aż w trzech czwartych przypadków - sprawca wykroczenia dostaje w Poznaniu mandat. Jedynie strażnicy z Lublina i Wrocławia są bardziej surowi. A kto jest najbardziej wyrozumiały? Strażnicy z Gdańska i Rzeszowa. Tu tylko co trzecia...
Osiedlowi radni ze Starego Miasta chcą dokończyć remont al. Marcinkowskiego na wysokości sądu okręgowego. Ma być więcej zieleni, a mniej miejsc parkingowych.
AZS w końcu zdjął prawie 200-metrową reklamę, która od wiele lat wisiała na hali przy ul. Przepadek. Zadziałała dopiero groźba wysokiej kary.
Na cmentarzu przy ul. Lutyckiej poznaniacy pożegnali prof. Jacka Wiesiołowskiego na cmentarzu przy ul. Lutyckiej. Wybitny znawca historii Poznania, mediewista i wieloletni redaktor naczelny "Kroniki Miasta Poznania" zmarł 16 lipca.
Inwalida od 13 lat mieszka nielegalnie w działkowej altanie w Poznaniu. Teraz związek działkowców, wspierany przez miasto, chce, by sąd eksmitował go bez prawa do lokalu socjalnego. - Nie zasługuje na ochronę - przekonuje prawniczka związku.
To nie jest zwykła mapa. Sugeruje to już nawet jej nazwa. To raczej rodzaj ilustrowanego nietypowego przewodnika dla całych rodzin.
Poszkodowana trafiła do szpitala przy Przybyszewskiego. Na rondzie Jana Nowaka-Jeziorańskiego wstrzymany był ruch tramwajowy
W czwartek na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania uroczyście pożegnano sportowców wylatujących na 31.Letnie Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.
Jedna osoba zmarła po nocnym wypadku na węźle drogi ekspresowej S11.
W stronę uczelni zmierza para w średnim wieku z kotem na smyczy. To rodzice odwiedzający jedną z koczujących, która stęskniła się za domowym zwierzakiem.
- Mam taką swoją prywatną teorię, że im bardziej totalitarny ustrój, tym balkonów jest mniej i są one mniejsze - mówi Jakub Głaz, kurator wystawy "Na balkonie" w CK Zamek
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.