Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie używajcie dla tej szkoły nazwy 'Publiczne', bo tryb rekrutacji to wyklucza!
  Publiczne, bo za naukę płacić będzie miasto Poznań, a nie KK
  już oceniałe(a)ś
  33
  1
  @archfil Dokładnie!!! Tak było z Gimnazjum 24 - zamkniętym dla... "publicznych szkół salezjańskich"... (przyjęcia wyłącznie od średniej 5,0, klasy kilkunastoosobowe - dzieciaki osiedlowe zbite jak śledzie w okolicznych placówkach...)
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  "Budynek dawnego VIII LO za około 15 milionów złotych odnowiła poznańska kuria" - ta informacja jest nieścisła, bo to brzmi, jakby Kuria zrobiła remont z własnych środków Tymczasem są to pieniądze wydarte poznańskiej oświacie np. w taki sposób, że szkoły katolickie płacą miastu czynsz symboliczny (ok. 12 tysięcy zł. ROCZNIE), a szkoły miejskie Kościołowi czynsz komercyjny (80 tysięcy MIESIĘCZNIE). W ten sposób przez długi czas władza dofinansowywała Kościół i to z tych pieniędzy wykonano remont. Kościół zresztą początkowo chciał ten budynek komercyjnie wynająć, ale zorientowano się, że na wynajem w takiej lokalizacji nie ma specjalnie chętnych, a VIII LO się wyniosło. Podsumowując - hańba arcybiskupie. Straciłeś dobre imię.
  już oceniałe(a)ś
  73
  6
  czarne sku...syny
  @tsuranni Uprzejmie przypominam że Twój Pan czyli Wojciech Jaruzelski wybłagał księdza i spowiedź. A może zaoponujesz ? 31
  już oceniałe(a)ś
  1
  13
  Największa hańba w historii poznańskiej kurii i arcybiskupa w szczególności. Nie mógł nie wiedzieć, jaką szkołę wyrzucił z budynku przy ul. Głogowskiej. Dziwnie działają sądy w naszym kraju, jeśli orzekają w sprawach t.zw. "majątku kościoła" (dziwnie brzmi, nieprawdaż? stąd cudzysłów). Normalny człowiek nie zostaje właścicielem nieruchomości po spłaceniu 40% kredytu. Smaczku dodaje fakt, iż to nie był kredyt, a..... niskooprocentowana pożyczka od.... miasta Poznań niespłacona do wybuchu wojny. Pozdrawiam wszystkich uczniów, nauczycieli i absolwentów VIII LO. Prawdziwa dobra szkoła nie potrzebuje luksusu:)
  @michu-absolwentviiilo1980 Trudno inaczej, niż jako kradzież rozpatrywać wyrzucenie szkoły z starego budynku, ale są też plusy. Nowy budynek jest bardzo fajnie zrobiony w środku, z zewnątrz też będzie wkrótce lepiej. A nowa lokalizacja chyba zwiększyła popularność szkoły - 7 z 8 najwyższych progów rekrutacyjnych w Poznaniu o czymś świadczy. Mój syn zaczął właśnie w niej naukę, poza poziomem zdecydowało właśnie położenie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  5
  15 milionów? To tam chyba klamki ze złota mają. Może tajny schron dla wybrańców na wypadek zamieszek? No ale stać biskupa - większość z tych 15 milionów mógł pokryć z odszkodowania, na które wszyscy się składaliśmy (10 baniek).
  @blechtrommel Ja bym się zastanowił, jak to możliwe, że państwo polskie, które jest ponoć w takim rozkwicie, nie stać na zwykłe odmalowanie. Po ukończeniu całego cyklu edukacji w szkole państwowej porządny remont, który niestety musi kosztować, dziwi. Tak samo jak mieszkańca bloku dziwi, że drzwi nie muszą być z dykty pomalowanej na biało.
  już oceniałe(a)ś
  0
  12
  @lukask73 Odmalowanie czego? Bo jeżeli państwo miało odmalowywać nieruchomość, która Kościół w tak cyniczny sposób przejął, to byłoby to marnotrawieniem publicznych pieniędzy. No i w ogóle wiesz - państwo polskie miałoby w budżecie oświaty na pewno o wiele większe pieniądze, gdyby nie finansowanie nauki religii i wspomaganie Kościoła na wiele innych sposobów. Masz odpowiedź.
  już oceniałe(a)ś
  15
  1
  @kazek100 Stan zewnętrzny budynku świadczy o tym, że poważnego remontu nie było tam nigdy. I tak jest stosunkowo nieźle, ponieważ moje dziecko chodzi do szkoły, w której część zajęć odbywa się w piwnicy, gdzie wyraźnie czuć nosem, jak rośnie grzyb. Szkoła na osiedlu, co prawda ma mniej niż 100 lat i nie ma wilgotnych piwnic, ale drzwi do sal ma poskręcane na jakieś śruby, ponieważ drzwi z dykty nie wytrzymują trybu eksploatacji, który stosowany jest w szkole. Szkoła nie ma kasy na zakup normalnych drzwi, przystosowanych do przewidywanego obciążenia.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  "Czynem i prawdą" - śmiechu warte, ale czyim czynem i czyją prawdą?
  już oceniałe(a)ś
  30
  2
  jak to czytam, to mnie i kostki i powyżej wszystko boli - więcej prania mózgów.
  już oceniałe(a)ś
  22
  2
  Jak k...wa pięknie!!! Ale zaraz, zaraz... skąd Kościół ma na to pieniądze? Bo chyba nie z tacy ani z odpustów?
  już oceniałe(a)ś
  23
  3