Więcej
  Komentarze
  Miejsce, które jest podsumowaniem tego co się w mieście dzieje. Plac, który zamiast wizytówki miasta, jest symbolem nieporadności, chaosu, słomianych chęci i małych możliwości. Powiem coś, co jest niepopularne dla obecnie rządzącej watahy- dlaczego, do jasnej cholery, chcielibyście na siłę to miejsce sprzedać inwestorowi z pomysłem na kolejny biurowiec- kasa wam przesłania zdroworozsądkowe myślenie? Zróbcie coś dla ludzi- w centrum nie ma żłobka i przedszkola z prawdziwego zdarzenia; jak wy chcecie przyciągać do centrum? Czym? Kolejną galerią handlową? Biurowcem? Na cholerę nam to? Spieprzyliście tyle już przestrzeni w tym mieście, że jak pomyślę o kolejnym biurowcu w tym miejscu, to mnie jasna cholera bierze. Zróbcie to miejsce z pożytkiem dla ludzi. Wykorzystajcie je na kulturę (może Centrum Dialogu Społecznego), rekreację (może jakiś dywan kwiatowy jak w Brukseli jest robiony), parking podziemny, czy też jak wcześniej wspomniałem- coś dla najmłodszych. Centrum miasta potrzebuje oddechu, barw, życia- kolejna galeria będzie tylko powodem dla ludzi by ze śródmieścia uciekać.
  już oceniałe(a)ś
  90
  6
  Proponuję zmienić nazwę tego placu z Wiosny Ludów na Jesieni Średniowiecza.
  już oceniałe(a)ś
  64
  2
  Podziękujmy za ten chlew politykom, którzy od 25 lat nie zdążyli uchwalić ustawy o "przestrzeni publicznej". Komorowski coś tam ostatnio sklecił, ale przecież w tym kraju są inne priorytety: górnicy, komisja majątkowa, smoleńsk i aborcja - ku..wa mac! Ustawa poczeka pewnie na uchwalenie kolejne ćwierćwiecze!
  już oceniałe(a)ś
  58
  1
  "niewielkie działki należą do kilku osób prywatnych oraz miasta. Są jednak plany, by stan ten uporządkować" - niech miasto wreszcie przestanie planować, tylko niech się bierze wreszcie do roboty, tj. za scalanie i wykup tych wszystkich działek, nawet jakby miały kosztować dziesiątki milionów. To władze miasta są odpowiedzialne za tę kupę w samym centrum, więc niech ją wreszcie posprzątają. Acha... i nie zapomnijcie nasłać Urząd Skarbowy na tych śmieciarzy parkingowców i kebabowców!
  @chamoobrona A ja czekam na chwile jak jakis urzednik uporzadkuje teren wokol twojej chaty i scali ja z chatą Twojego sasiada, tak dla dobra wspolnego. Ciekawe jak wtedy bedziesz piszczał. A co do "smieciarzy parkingowcow i kebabowcow" to radze z szacunkiem troche. Bylo nie bylo to oni tworza kilka miejsc pracy. Stworzyles jakies w swoim zyciu? Co daje Ci prawo nazywac kogos smieciarzem?
  już oceniałe(a)ś
  5
  19
  @39andhalf No , niestety , plac Wiosny Ludów jest kupą w centrum miasta. A jakie to warunki pracy stworzyli ci "przedsiębiorcy" w pokracznych budach bez WC?
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @39andhalf Miejsca pracy... Dzięki tym kebabom parę złotych przelatuje z kieszeni pana A do kieszeni pana B. Globalnie rzecz biorąc dobrobyt społeczeństwa od tego nie wzrósł. Biorąc pod uwagę, że w tych budach nie żywi się elita finansowa, to biedni jeszcze bardziej zbiednieli.
  już oceniałe(a)ś
  7
  2
  Poważnie pytacie czy coś się zmieni? A władze miasta się zmienią? Poznań nie tylko w tym miejscu potrafi przestraszyć brakiem wielkopolskiej gospodarności, ale już za sam ten plac, wyglądający jak teren dworca PKS na zabitej wsi, pan Ryszard powinien dostać takiego kopa w groblę, żeby nigdy nie myślał o zarządzaniu miastem, które tak spartolił. Centrum miasta, a wymiotować się na widok tego brudu i bałaganu. Ale co tam, ważne, że dworzec... a, nie dworzec nie.... ważne, że stadion.. też nie... ważne, że Kaponiera... hmmm. No, to może... ważne, że trwa. Na tyle dzisiaj wystarcza Poznaniowi ambicji. Na trwanie. Wstyd i zaprzepaszczenie niezwykłej szansy rozwojowej. Z potencjalnego lidera miast polskich, staliśmy się pośmiewiskiem i skansenem wyobraźni o własnej wyjątkowości. Głosuj na Rysia, będzie jak dzisiaj :)
  już oceniałe(a)ś
  39
  2
  Podobny los na razie spotkał Święty Marcin. Przygotowano i co ważniejsze , zapłacono za koncepcję, ale tak na prawdę nikt nie zamierza i chyba nie zamierzał jej realizować. To [po prostu taka koncepcja dla koncepcji. Kolejny przykład unikalnego poznańskiego know-how
  już oceniałe(a)ś
  31
  2
  Nieudolność i niekompetencja władz miasta w przypadku uporządkowania okolic Placu Wiosny Ludów jest po prostu przerażająca.
  już oceniałe(a)ś
  24
  1
  Przygotowano koncepcję? I nie wprowadzono jej w życie? Rozumiem, że za przygotowanie koncepcji ktos został opłacony? Niby groszowa sprawka ale...Myslę, że to jest podstawowe źródło zalewu wszelkiej ,,koncepcji". Przygotować można wszystko. Ja np. bym ,,opracował" za godziwą opłatą tunel na Junikowo, mamy ,,problem" z tramwajem na Naramowice? Spoko - ,,koncepcja" tunelu pod Cytadelą ! Czy koncepcja jakiś dziwacznych autobusów zamiast tramwaju powstała w czynie społecznym czy była zapłacona? Oczywiście gdyby Grobelas miał zlecać wykonanie kolejnych koncepcji SWOJEGO domu to raczej by poprzestał na jednej. Ot, grobeland. Trza odkurzyć ,,koncepcję" Fujibany. To dopiero był odlot. Może tunelu pod Bukowską? Oczywiście istniej wyższe stadium cyckania - wykonawcze - kosztorys na 50 mln potem ,,nieoczekiwane" zwiększenie do 100 no i 2 lata przekroczenia terminu (tu znów oszczędność wykonawcy na sile roboczej się kłania). Luzik. Grobelas i szajka know- how to suck
  @slawczan Obawiam się niestety, że tego betonu już żaden tunel nie przebije. Układ okrzepł, pozostało nam kejtrów szczekanie.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0