Wielkopolska: Rewolucje - ostatnia odslona
Są jak kula śniegowa, która toczy się, zmieniając wielkopolską prowincję. Sprawiły, że do małych miasteczek i wsi zaczęła przyjeżdżać wielkomiejska publiczność i znani recenzenci. Przez ostatnie trzy lata zmieniały też myślenie o tym, co w teatrze ważne, warte dotknięcia.
Wydarzenia trzeciej edycji cyklu "Wielkopolska: Rewolucje" właśnie dobiegają końca. Przed nami ich dwie ostatnie odsłony.
Jutro w Klubie Sportowym Warta (przy ul. Droga Dębińska) będzie można zobaczyć "Kosmologię Rozdrażewską". Reżyserem przedstawienia jest Wojtek Ziemiński, całość opracował dramaturgiczne Roman Pawłowski.
O czym opowiadają twórcy spektaklu? We wsi Rozdrażew, położonej w pobliżu Krotoszyna, od trzech lat przy gminnej bibliotece publicznej prężnie działa kółko astronomiczne "Kasjopea". Należą do niego dzieci, młodzież, ich rodzice oraz seniorzy. Kółko nazywa się "Kasjopea", ponieważ gwiazdozbiór ten jest w kształcie litery "W", a to pierwsza litera nazwiska inicjatora kółka - dr. Ireneusza Włodarczyka, który po przejściu na emeryturę postanowił przeprowadzić się na wieś i zarazić mieszkańców miłością do astronomii... Teraz ci opowiadają razem na scenie o kosmosie, przestrzeni i czasie.
Wstęp na spektakl jest bezpłatny, rezerwacja pod adresem mailowym: biuro@wielkopolska-rewolucje.pl.
W czwartek o godz. 18 w salach 102-104 CK Zamek odbędzie się wernisaż wystaw "Oni i My" oraz "My, dzieci z projektu ziemia". Będzie je można oglądać do 10 grudnia (codziennie od wtorku do niedzieli w godz. 11-19).
Wernisaż wystawy "Oni i My" to jednocześnie finał projektu fotograficznego z udziałem dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Studzieńcu zrealizowanego przez Jacqueline Sobiszewski - fotografkę i reżyserkę świateł, która po udziale w przygotowaniach do spektaklu "Lepiej tam nie idź" w Szamocinie podczas drugiej edycji "Rewolucji" zdecydowała się na realizację swojego autorskiego projektu, będącego przedłużeniem jej działań z roku 2013. Pierwsza prezentacja powstałych podczas warsztatów zdjęć odbyła się tego samego wieczoru co premiera nowej wersji spektaklu w reż. Michała Borczucha w Szamocinie "Lepiej tam nie idź. Zmiany", dzięki czemu dzieci z dwóch miejscowości miały możliwość poznania się, zobaczenia rezultatów swoich twórczych działań i wspólnego świętowania.
Druga z wystaw - "My, Dzieci z projektu Ziemia" - to multimedialna instalacja autorstwa młodzieży z Prusimia i okolic zrealizowana w ramach warsztatów przeprowadzonych przez dr Agnieszkę Jelewską i dr. Michała Krawczaka z Centrum Badawczego Humanities/Art/Technology w Skansenie Olenderskim "Olandia". Projekt podejmuje temat szeroko rozumianych technologii jako narzędzi kształtujących nasze otoczenie, zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej.
Wstęp na wernisaż jest wolny i nie wymaga uprzedniej rezerwacji
Wszystkie komentarze