Ciekawie będzie także w ratuszu, czyli Muzeum Historii Miasta Poznania. Zobaczymy tu fotografie i pocztówki, na których uwieczniono majówki dawnego Poznania czy slajdy z obrazami z przeszłości.
W Muzeum Instrumentów Muzycznych dzieci dowiedzą się co nieco o skarbach zza kulis pracowni budowniczego instrumentów muzycznych, a nieco starsi zwiedzający posłuchają o pionierach muzyki dawnej - Rainerze Weberze i Kazimierzu Piwkowskim. Coś dla siebie znajdą miłośnicy fortepianu (a konkretnie ciekawi jego średniowiecznych i renesansowych korzeni) czy fascynaci grania na dudach.
Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta
Co w Muzeum Wojskowym? M.in. prezentacja multimedialna "Sto lat temu - trudy wojny", zabawy dla dzieci "Wytęż wzrok i odszukaj detale", pokazy wojskowego sprzętu "Zostań celowniczym" i prezentacje grup rekonstrukcyjnych.
Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta
W Muzeum Etnograficznym będziemy się zastanawiać pod okiem specjalistów, do czego mogły służyć różne przedmioty, których wygląd nie mówi nam dziś zbyt wiele o ich przeznaczeniu. Będą też warsztaty i pokazy wielkopolskiej twórczości ludowej, spotkania z muzyką czy możliwość zrobienia sobie zdjęcia w dziwnym stroju z drugiego końca świata.
Fot. Tomasz Kamiński / Agencja Gazeta
Osobne atrakcje przygotowały oddziały Muzeum Narodowego położone poza Poznaniem.
Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie zaprasza m.in. na wystawę archiwalnych fotografii przedstawiających dzieje tego miejsca, na program mickiewiczowski w wykonaniu Piotra i Aleksandra Machaliców i koncerty.
Zamek w Gołuchowie otworzy przed zwiedzającymi swoje stałe zbiory, a podczas projekcji filmu "Muzeum Utraconego" przypomni o zabytkach, które nie przetrwały próby czasu.
Nie każdy dziś pamięta, że przed II wojną światową gołuchowski zamek szczycił się najcenniejszą w Polsce kolekcją obrazów, rzeźb, waz, szkieł i starych sreber.
Wszystkie komentarze