Więcej
  Komentarze
  Oczywiscie ze w r. 1956 w Poznaniu nie bylo jednostek Armii Czerwonej. Nazwa "Armia Czerwona" zostala zlikwidowana w r. 1946. Na jej miejsce wprowadzono miano Armia Radziecka (Sowiecka).
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Nie było żadnych Rosjan w czołgach. Byli natomiast wymienieni radiotelegrafiści. Ci stali z załóg zostali w jednostkach, a w czołgach zainstalowano łącznościowców z innych jednostek. To po pierwsze. A po drugie, czołgiści wjeżdżający do Poznania dostali instruktaż, że muszą być gotowi na każdy wariant, bo istnieje duże prawdopodobieństwo amerykańskiego desantu na miasto. O egzekucji na Ławicy nie słyszałem, natomiast mój nieżyjący ojciec, który był radiotelegrafistą na jednym z czołgów, też raz napomknął o kilku rozstrzelanych żołnierzach w lasach przy poligonie w Biedrusku. Ale później nie chciał już więcej na ten temat rozmawiać.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Ja tam byłem i widziałem tego chłopca z odległości ok. 150 m. Byłm za przewróconym wagonem tramwajowym leżacym na wprost ul. Kochanowskiego i zrobiłem użytek z posiadanego małego aparatu fotograficznego "Baby box".Zdjecia mam do dzisiaj. Nasi historycy z IPN zobywają tytuły naukowe "drogą dedukcji "patrząc w sufit "co tu jeszcze wymyślić?", "przecież narodek głupi i tak wszystko kupi". Nie jestem Żydem, masonem ani komuchem, tylko zwyczajnym Aryjczykiem rasy nordyckiej (mit blondi haaren und blaue augen). Owszem lubię jeździc na rowerze (i co z tego?)a w ten dzień wybieralismy się na plażę nad jezioro Rusałka, stad aparat fotograficzny, a był to dzień po odebraniu świadectwa dojrzałości - więc była okazja do uczty. OJ, BYŁA TO UCZTA. Drugi raz (i oby ostatni) był to czas, gdy przeżywałem "na żywo" wojnę.
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Zapytajcie się redaktora Szechtera.On na pewno wie wiecej jak Wy na ten temat.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  Gazeta pisze, że pacyfikację przeprowadził Korpus Bezpieczeństwa Wewnętrznego, to ten sam, który zamordował kilkuset Akowców w Podlaskim. Wybitny socjolog, prof. Bauman był majorem tegoż KBW. Niedawno wizytował Poznań zaproszony przez lewicowych poznańskich intelektualistów (czytaj : lokalnych syjonistów).
  @doomsday Chodzi o tzw. Obławę Augustowską. Aresztowano wtedy praswie tysiąc chłopów podejrzanych o bycie żołnierzami AK. Rodziny posazukują groby tych ludzi do dzisiaj. Wiadomo,ze jednym z morderców był major Bauman.
  już oceniałe(a)ś
  6
  6
  @doomsday Jeśli wiadomo, to proponowałbym zamiast pisać coś anonimowo w komentarzach, pod własnym nazwiskiem zgłosić to do prokuratury, gdyż o ile mi wiadomo istnieje taki obowiązek jeśli masz dowody w sprawie przestępstwa.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  składanka bez treści! szkoda czasu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  2