Więcej
  Komentarze
  Nie ma żadnej afery mailowej. Pracodawca ma prawo kontrolować pisma przychodzące i wychodzące z urzędu zarówno w formie papierowej jak i elektronicznej. To jego psi obowiązek wiedzieć co się dzieje i jak ludzie za których odpowiada wykonują swoje obowiązki. Ostatecznie za darmo tego nie robią. To wszystko wygląda mi na atak urzędników, którzy poczuli, że pod nogami im się usuwa ziemia a stare układy kruszeją.
  @kocurko Małe wyjaśnienie: przez "aferę mailową" nie miałem na myśli maili przeczytanych przez Jaśkowiaka (choć niektórzy w urzędzie faktycznie nazywają ją już "aferą mailową 2"). Chodziło mi o aferę z mailami pani Pachciarz i pana Augustyna. Pozdrawiam, Seweryn Lipoński
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  @seweryn.liponski Ot, to ciekawe kim jest Kocurko, że nawet Autor się poczuł w obowiązku wytłumaczyć....
  już oceniałe(a)ś
  2
  6
  @wredziola Jeśli w komentarzach jest jakaś merytoryczna uwaga, zastrzeżenie do artykułu, albo np. ktoś zauważy w moim tekście ewidentny błąd - to zawsze na taki komentarz staram się odpowiadać. Już od paru lat. Myślę, że ci, którzy od dłuższego czasu odwiedzają nasz portal i czytają komentarze pod tekstami, mogą to potwierdzić.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @seweryn.liponski Ok, dziękuję za wyjaśnienie. Postaram się zwrócić na tę deklarację baczniejszą uwagę. :) Przepraszam jednocześnie za przytyk... Co nie zmienia faktu, że ciekawam kto kryje się pod pseudonimem Kocurko... ;)
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  @wredziola Pan w średnim wieku, rozwiedziony, dwójka dorosłych dzieci, wykształcenie wyższe uniwersyteckie, prywatny przedsiębiorca od zawsze. Nie związany w żaden sposób z administracją i polityką, jak również rodzinnie i towarzysko z byłym oraz aktualnym prezydentem Poznania a także ich najbliższymi współpracownikami. Zamiast pytać @seweryna.liponskiego trzeba było zapytać mnie osobiście. Tego typu odpowiedzi zawsze udzielam, aczkolwiek ceniąc swoją prywatność niechętnie. Zaspokoiłem ciekawość? Masz jeszcze jakieś pytania? :))
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  @seweryn.liponski Rozumiem i dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  @kocurko Dziękuję, ale nie :) Forum jest cierpliwe, prawie wszystko przyjmie :) Tylko że ja nie dopytywałam Autora o Twoją osobę, lecz wyrażałam zaciekawienie... :) To dwa różne stany, prawda? Zwłaszcza, że Twoje poglądy są w mojej ocenie tak "lojalnościowe", jakby były kupowane. Być może to kwestia sympatii politycznych. Nie wiem, ale nie ufam... Jako przedsiębiorca (jak i ja) powinieneś wiedzieć, że kwestia zarządzania personelem to głównie sprawa określania zasad. A zasady obowiązujące w UMP Jaśkowiak pogwałcił...
  już oceniałe(a)ś
  0
  4
  @wredziola No to twoja ciekawość została zaspokojona :)) Masz rację pisząc, że forum wszystko łyknie. Na twoje nieszczęście forumowicze już nie (zazwyczaj jesteś minusowana) a i ja nie łykam, ponieważ uaktywniasz się tylko przy nazwisku Jaśkowiak. Mam ogromne wątpliwości, jakobyś była związana z biznesem. Prędzej z byłym prezydentem, lub jego pociotkami i dupolizami. A zasady nie zostały przez obecnego prezydenta złamane. Służbowe skrzynki pocztowe podlegają kontroli tak samo jak i teczki z dokumentami. Prywatną korespondencję trzyma się na prywatnym komputerze i w domu. Odpowiadać nie musisz, bowiem zaprzestaję już nie będę tutaj zaglądał.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Ten prowincjonalny "House Of Cards" jest żenujący i na dłuższą metę po prostu nudny. Trzeba o tym oczywiście informować, ale bez przesady. Jeżeli głównie na tym ma polegać aktywność lokalnych polityków-urzędników i dziennikarzy, to mamy czynienia z przeniesieniem w mniejszej skali tej wielkiej patologii, która od lat niszczy Polskę, bo uważam, że pracownicy mediów spleceni w jakimś chocholim tańcu z politykami, żyjąc z nimi w patologicznej i zarazem perwersyjnej symbiozie, od kilku lat dewastują życie publiczne i demolują mentalnie sporą część społeczeństwa.
  @widziane_z_ryczki dlatego większość nas się od tego dystansuje *nas - społeczeństwa (dopisek dla Kocurko, bo w każdym MY wietrzy kolejny spisek antyJaśkowiakowy)
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @wredziola To nie do końca tak jest. Ja się np. nie dystansuję, bo mam pełną świadomość, że cała ta "zabawa" odbywa się od lat za moje pieniądze. Niemniej zdecydowanie oczekuję od powaznych mediów zajmowania się poważniejszymi problemami, których jest bez liku. Kwestia zachowania pewnych proporcji się kłania.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  @widziane_z_ryczki Z tym ostatnim wpisem się zgadzam :) Jak zauważasz pewnie - ja też się nie dystansuję, ale większość nas (* Kocurko, mam nadzieję, że już rozumiesz o co z tym "nas" chodzi") owszem...
  już oceniałe(a)ś
  0
  2
  @wredziola Dziękuję za "polubienie" moich wpisów. Czuję się zaszczycony. Niestety nie mogę się odwdzięczyć w ten sam sposób. A przy okazji... Nie wietrzę żadnego spisku. Prezydent Jaśkowiak nie jest z mojej bajki, ale nie odmawiam mu uczciwości. Radzę też pisać w liczbie pojedynczej, za siebie. Forma MY jest zawsze dwuznaczna.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  żenujące-afery aferki,kasa dalej płynie,społeczeństwo dalej biedne,jak już weżmie coś prokuratura to umarza bo przecież nikt nie jest winny,wszystko na legalu-śmieją się nam w twarz a my grzecznie ich wybieramy - i tak w kółeczko tańczymy sobie rok,dziesieć
  @olokas Co Ty opowiadasz za historię , jakie biedne społeczeństwo? przejedz sie wokół miasta to zobaczysz tę "biedę" . Naprawdę PIS Wam te mózgi chyba jakoś wyjałowił.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  stadion wyszedł dwa razy droższy! Dlaczego jeszcze nikt w tej sprawie nie siedzi?! przecież to już powinno być ze 13 nerwic i trzy samobójstwa na liczniku! No i powinni się odpowiedzialni znaleźć. Ale nie ma. Bo w tym porzundnym mieście winni śpią spokojnie, i jeszcze oburzają się jak ktoś próbuje ich przypilnować. Nie jestem za czytywaniem PRYWATNEJ korespondecji, ale za wykrywaniem tego, że prezes miejskiej spółki mającej zajmować się lokalami zamiast się tymi lokalami zajmować, to pośredniczy w nawiązywaniu koalicji w radzie miasta to już tak. Bo nie za to mu zapłaciliśmy.
  @fleshless Nie jestem pewna, czy korespondencja wysyłana ze służbowego adresu jest prywatna, nawet gdyby taka była.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czytanie maili produkowanych w godzinach pracy to afera? A tajemnicze 60 milionów za remont sali zamkowej to co to jest, Panie Lipoński?! Znaj proporcjum, mocium panie!
  już oceniałe(a)ś
  14
  2
  Budujemy nowe domy Prezydent Jacek Jaśkowiak trąbił o tym, że wybuduje w trakcie swojej kadencji 4.000 mieszkań komunalnych. Niedługo minie rok od wyborów, a nawet fundamentów pod pierwsze z nich nie wykopano, ale za to właśnie zwolniona została wiceprezydentka, która odpowiadała za mieszkaniówkę oraz wyłoniony w konkursie prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Mieszkaniowych. Szara eminencja Tomasz Lewandowski z SLD wytłumaczył nam więc co prezydent Jacek Jaśkowiak miał na myśli mówiąc o 4.000 mieszkań. Otóż połowę zbudować ma Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zarządzane przez towarzyszy z SLD, a druga połowa powstanie w miejskich kamienicach remontowanych przez sprawdzonych towarzyszy z MPGM. Jakby się okazało, że kolejne trzy lata minie na personalnych przepychankach, czytaniu cudzych maili i rozprowadzaniu zasłużonych towarzyszy od czego nowe mieszkania nie powstają, to wówczas Tomasz Lewandowski może zawsze wyjaśnić, że w czasie rządów Jacka Jaśkowiaka wydano pozwolenia na budowę 8.000 nowych mieszkań więc plan Jacka Jaśkowiaka został zrealizowany w 200%, a przy tym nic budżetu nie kosztował...- komentuje fb ZŁY LOKATOR
  już oceniałe(a)ś
  7
  3
  A może by tak opisać aktualny stan kolejnych "aferek". Starzy wyjadacze w strategicznych wydziałach siedzą na przyspawanych stołkach od ubiegłego wieku. Pracownia Urbanistyczna,Architektura-Urbanistyka,Geodezja-gospodarka gruntami it.d. Nikt nie może zabrać się za ten układ wzajemnych powiązań towarzysko byznesowych. Demolują Poznań! Panie Jaśkowiak gdzie Audyty,gdzie informacja o stanie miasta,gdzie umowa na Spalarnię...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A tajemnicze negocjacje ws. spalarni śmieci i pośpiech przy podpisywaniu umów i dziwnie spokojne media? A gdzie afera ze szpitalem Raszei? Ryszard G. śpi spokojnie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0