Absolwent neurobiologii z dyplomami trzech uczelni
Na Uniwersytecie Przyrodniczym nieprzerwanie od pięciu lat, czyli od momentu utworzenia, najpopularniejszym kierunkiem jest weterynaria. W tym roku przyjęto tu 60 osób, a o jedno miejsce walczyło aż 16 osób. To jeden z najwyższych wyników ze wszystkich uczelni w Poznaniu.
Jednak UP wciąż przyjmie kandydatów na kilkanaście kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia. Do 31 sierpnia rekrutacja będzie trwała m.in. na biologii, ekoenergetyce, ekonomii, gospodarce przestrzennej czy informatyce i agroinżynierii. Wolne miejsca są także na kierunkach: inżynieria biowarzyw, inżynieria i gospodarka wodna, inżynieria rolnicza, inżyniera środowiska, ochrona środowiska, technologia drewna czy zootechnika. Studia mogą podjąć także przyszli ogrodnicy, rolnicy i towaroznawcy. Ponadto osoby, które w ciągu dwóch ostatnich lat zdobyły zaświadczenie o pozytywnej kwalifikacji z rysunku odręcznego, mogą starać się o przyjęcie na architekturę krajobrazu oraz projektowanie mebli. Pozostali będą musieli podejść do egzaminu z rysunku w połowie września.
Studenci szukający miejsc na studiach drugiego stopnia mają do wyboru następujące kierunki stacjonarne: biologia, ekonomia, turystyka przyrodnicza oraz neurobiologia. Ten ostatni kierunek to nowość w tegorocznej rekrutacji. Studia są prowadzone interdyscyplinarnie przy współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i Akademią Wychowania Fizycznego. Absolwenci wraz z tytułem magistra otrzymają dyplom ukończenia aż trzech uczelni i będą mogli pracować, np. w laboratoriach diagnostycznych i biomedycznych, placówkach weterynaryjnych, firmach o profilu biologicznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym lub jednostkach naukowych.
Rekrutacja na Akademii Wychowania Fizycznego właśnie się zakończyła.
Wszystkie komentarze