Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  W większości świetne projekty. Mamy w Poznaniu jednak architektów, którzy coś potrafią i nie trzeba za nich się wstydzić. Szkoda tylko, że część tych firm wstydzi się polskiego języka preferując anglojęzyczne nazwy. Można tylko przestrzec przed powierzaniem jakiegokolwiek zlecenia firmie Pentagram Architekci z Poznania. Panowie ci (a może i panie) już udowodnili, że nie radzą sobie z projektowaniem. Zwłaszcza dużych obiektów, gdzie potrzebny jest również pomyślunek. Przykład? Proszę bardzo: Centrum Handlowe Trigranitu. Spieprzyli tam trzy w jednym, projektując dwa kompletnie niefunkcjonalne dworce (autobusowy i kolejowy) oraz równie beznadziejne centrum handlowe w którym woda leje się na głowy.
  @lewco Nie popadałbym w przesadę. Pentagram można co najwyżej obarczyć winą za to, że woda leje się pasażerom PKS-u, którzy wsiadają dosłownie pod chmurką. Można ich obwinić za to, że autobusy mają stanowiska w niecce, która podczas silnych opadów jest zalewana na kilkadziesiąt centymetrów. Ale to że przecieka dach albo spada sufit to już raczej wina Januszów z budowy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  4
  @lewco Dzieki anglojezycznym nazwa POznaniacy coraz lepiej.spikuja i anderstenduja inglisz lenguidz . POwiec POznqniakowi ze kupiles cos z przeceny czy na wyprzedazy , to bedzie oczy wybaluszal.i zapyta czy na SELU !
  już oceniałe(a)ś
  11
  6
  @lewco przeciez dworzec PKP nie jest jeszcze skonczony, wiec trudno go oceniac poki co
  już oceniałe(a)ś
  1
  4
  @lewco A jednak nie potrafimy dlugo kontemplowac dobrego, zachwycac sie nim - wolimy niekonczaca sie krytyke gorszego i zlego
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ok, bardzo pięknie, ale dlaczego w Poznaniu nie ma żadnego obiektu z zielenią na ścianie, dachu lub zintegrowanego z zielonym otoczeniem? Najnowsza inwestycja - budynek Biblioteki Raczyńskich to betonowy bunkier.
  @mona_3 Budynek biblioteki akurat jest dość dobry. Gorzej, że dwa kroki od Starego Rynku, w eksponowanym miejscu na Wartą, pozwala się budować domki z elewacjami jak z prac przedszkolaków. Albo zastępować dworzec chlebakiem z migającymi różowymi światełkami, które mają świadczyć o nowoczesności budynku.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  @lukask73 a to on nie jest po prostu nowoczesny ? heh.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Budynek Wechty przy ul. Szyperskiej,oszpecający panorame widokową na Katedre oraz potworek od strony Sródki ,zasłaniający Katedre wszystkim wjeżdżajacym do Poznania od strony Warszawy. Takie masakry zaprojektowano i wybudowano za czasów Grobelnego zapewne dla uczczenia 1050 rocznicy Chrztu Polski. Prosimy o nazwiska architektów oraz dyrektora wydziału UiA,który wydał na" toto" pozwolenia na budowe.Przy okazji również ciekawą "osobistością" będzie konserwator zabytków,trwale zapisany w historii miasta!!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Może poaznańscy architekci projektują dobrze dla innych miast, ale w swoim mieście robią okrutne gnioty. Nowy dworzec to szczyt brzydoty i niefunkcjonalności. Nowy budynek wydziału stomatologii to wizyalnie równie brzydki budynek i wiele wiele innyych. Teraz czcą popsuć do reszty dworzec bo chcą dodać do starego dworca dokleić biurowce. Gdzie poaznański oddział stowarzyszenia architektów? W Poznaniu nowe budynki to głównie niefunkcjonalne brzydactwa - chlubnym wyjątkiem jest nowa część Akademii Muzycznej.
  @katrow Moze problem w tym: kto czyje projekty do realizacji wybiera?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0