ŁUKASZ CYNALEWSKI
1 z 21
Dariusz Miliński, Na jedną okiennicę otwarta
Obraz przekazany przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
2 z 21
Jadwiga Sawicka, Sztuka
Jadwiga Sawicka zajmuje się malarstwem, fotografią, wykonuje obiekty, instalacje i prace w przestrzeni publicznej. Jest autorką charakterystycznego malarstwa "pisanego". Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni J. Nowosielskiego. W 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Jana Cybisa. Jedna z jej prac Nawracanie, oswajanie, tresowanie trafiła w 1998 roku na billboardy w kilku miastach Polski, prezentowana w ramach projektu Zewnętrznej Galerii AMS.
Sztuka, akryl na papierze, 40,5 x 70 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
3 z 21
Tomasz Budzyński, Nocny pociąg
Tomasz Budzyński to polski wokalista rockowy (m.in. zespół Armia), malarz i poeta. Ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie. Pisze o sobie, że z wykształcenia jest plastykiem, a to, że stał się wokalistą, to tylko przypadek. Wyznaje, że w swojej głębszej naturze jest malarzem, myśli obrazami, a jego piosenki są w zasadzie opisami pewnych wizji plastycznych. Nocny pociąg, olej, akryl na płótnie, 65 x 81 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
4 z 21
Janusz Stanny, Szaławiła
Dzięki uprzejmości p. Katarzyny Stanny otrzymaliśmy również rysunek jej Taty, prof. Janusza Stannego, legendarnego polskiego rysownika.
Szaławiła, 29 x 23,5 cm, sygn. p.d. JStanny.
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
5 z 21
Adam Piasek, Rodzina i Wieczerza
Adam Piasek współpracował z Marcinem Sobczakiem przy tworzeniu cembrowiny fontanny Neptuna na poznańskim Starym Rynku. Studiował malarstwo w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Akademii w Bratysławie. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. J. Kałuckiego. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Jest laureatem I nagrody na XI Salonie Plastyki Egeria 2002 oraz II nagrody na przeglądzie malarstwa młodych Promocje 2001- Legnica. Nam ofiarował dwie prace: Rodzina, akryl na płótnie, 50,5 x 60,5 cm, oraz Wieczerza, akryl na płótnie, 60,5 x 75,5 cm.
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
6 z 21
Paweł Król, Meloman
Paweł Król jest twórcą plakatu festiwalu Transatlantyk 2015. Plakat został nagrodzony podczas przeglądu najlepszych projektów graficznych z całego świata, który jest organizowany co roku przez prestiżowy amerykański magazyn Communication Arts Magazine.
Ukończył Instytut Sztuki na Wydziale Edukacji Artystycznej w krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Jest finalistą Chichester Open Art Competition w 2006 roku. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, ilustracją i projektowaniem graficznym. Jego twórczość szczególnie upodobali sobie kolekcjonerzy w Wielkiej Brytanii.
Meloman", akryl na tekturze, 84,1 x 59,4 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
7 z 21
Tomasz Mistak, Miasto
Tomasz Mistak uzyskał dyplom w pracowni malarstwa profesora Stanisława Białogłowicza w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, głównie akryl na płótnie. Otrzymał Nagrodę Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat Srebrny Czworokąt. Jest finalistą konkursu Obrazu Roku 2002 organizowanego przez czasopismo Art&Business.
Miasto akryl na płótnie, 38 x 46 cm.
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
8 z 21
Iza Staręga, obraz z serii Twarze
Iza Staręga jest absolwentką Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa profesora M. Stelmasika. Jest stypendystką Prezydenta Miasta Siedlce oraz Ministra Kultury. Kobiece twarze to jej ulubiony motyw.
z serii Twarze olej, pastel na papierze 100 x 70 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
9 z 21
Marcin Berdyszak, Winter ? Militarfrüchte
Aukcję wsparł również rektor Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, prof. Marcin Berdyszak. Winter ? Militarfrüchte,technika własna, 70 x 100 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
10 z 21
Jan Berdyszak, bez tytułu
Dzięki uprzejmości prof. Marcina Berdyszaka organizatorzy aukcji otrzymali również pracę jego ojca, nieżyjącego już światowej sławy artysty Jana Berdyszaka.
bez tytułu, akryl na papierze, 15 x 29 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
11 z 21
Michał Linow, Pieta
Michał Linow (Pikaso) jest uważany za jednego z najbardziej niepokojących streetartowców na rynku sztuki współczesnej. Zajmuje się szeroko pojętym malarstwem, net artem, realizuje instalacje video oraz fotografuje.
Pieta akryl na płótnie, 120 x 90 cm.
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
12 z 21
Michał Warecki, Rogale
Artysta urodził się w 1970 roku, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisze o sobie, że uprawia nadekspresjonizm, ekshibicjonizm oraz neostyle.
Rogale", akryl na płótnie, 50 x 50
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
13 z 21
Katarzyna Orońska Janicka, Dziewczynka w czerwonej sukience
Katarzyna Orońska Janicka studiowała w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Wiele lat podróżowała po świecie, szukając miejsca dla siebie. Znalazła je w Bytomiu. Inspiracją dla jej obrazów są osoby często zupełnie jej nie znane, ich emocje i wygląd - oddające klimat konkretnego miejsca i chwili. Otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Adama Korpaka "Aforyzmy rysowane".
Dziewczynka w czerwonej sukience, akryl na płótnie, 80 x 60 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
14 z 21
Monika Szwed, Trójca
Monika Szwed studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom uzyskała pod kierunkiem prof. A. Kępińskiej, oraz prof. Piotra Kurki. Została wyróżniona nagrodą miesięcznika Art&Business. Jest również laureatką III edycji programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Młoda Polska. Jest jedną z najlepszych na świecie artystek stosujących technikę pasteli olejnych.
Trójca, pastel olejny na papierze, 50,5 x 70 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
15 z 21
Kinga Nowak, Ważka
Kinga Nowak ukończyła krakowską Akademię Sztuk Pięknych w pracowni J. Waltosia, studiowała także w ENSBA w Paryżu i wykładała na University of the Arts w Londynie. Obecnie jest asystentką w pracowni prof. Grzegorza Bednarskiego na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii. Została wymieniona w książce "100 Artists of Tomorrow", angielskiego kuratora i galerzysty Kurta Beersa, w której przedstawia on najbardziej ekscytujących malarzy początku XXI wieku.
Ważka, tempera na kartonie 29,5 x 22 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
16 z 21
Stanisław Tomalak, Kwadrat 259 DE
Stanisław Tomalak od 2011 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Artysta przez szereg lat uprawiał tradycyjne malarstwo pejzażowe. Od roku 2000 coraz częściej skłania się w stronę abstrakcji, nieustannie eksperymentuje, stosując oprócz tradycyjnych metod autorskie techniki i technologie. Swój warsztat opiera na wytwarzanych własnoręcznie barwnikach i pastach fakturowych, w skład których wchodzą miedzy innymi mielone minerały i materiały stosowane w budownictwie.
Kwadrat 259 DE, akryl, technika własna na płótnie, 2 x 40 x 40 cm.
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
17 z 21
Honza Zamojski, Untitled
Honza Zamojski jest artystą sztuk wizualnych, kuratorem i wydawcą. Autorem rysunków, instalacji i filmów wideo. Studiował filozofię i kulturoznawstwo na UAM w Poznaniu, skąd przeniósł się na tamtejszą ASP, gdzie otrzymał dyplom w Pracowni Typografii i Znaku. Jest członkiem grupy designerskiej Medicine i Stowarzyszenia Starter. Otrzymał drugą nagrodę w konkursie "Spojrzenia" 2011 organizowanym przez Fundację Deutsche Bank. Laureat Paszportu Polityki.
Untitled, rysunek z użyciem kalki, kolaż 34,5 x 24,5 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
18 z 21
Beata Murawska, Różowe wspomnienie
Beata Murawska odbyła studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem obroniła w pracowni prof. S. Gierowskiego. W 2008 roku została sklasyfikowana przez kompassztuki.pl na 50-tej pozycji w rankingu najlepszych polskich współczesnych artystów. Najchętniej maluje kwiaty.
Różowe wspomnienie, olej na płótnie, 45,7 x 37,5 cm
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
19 z 21
Hugon Lasecki, bez tytułu
Hugon Lasecki to malarz, rysownik, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a także poeta. Jest absolwentem gdańskiej PWSSP w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego na Wydziale Malarstwa. Na swojej macierzystej uczelni prowadził dyplomującą Pracownię Malarstwa. Jest między innymi kilkukrotnym laureatem Nagrody Ministra Kultury i Sztuki, stypendystą Senatu Miasta Bremy. Otrzymał medal Zasłużony Kulturze ? Gloria Artis.
bez tytułu, tusz na papierze, 23 x 50 cm.
Materiały organizatorów aukcji charytatywnej
20 z 21
Marianna Sztyma, bez tytułu
Podczas tegorocznej aukcji będzie również licytowany obraz Marianny Sztymy, malarki i ilustratorki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Artystka najczęściej zajmuje się ilustracją prasową m. in. dla Zwierciadła, Twojego Stylu, Pressu, Newsweeka i Wysokich Obcasów. Zilustrowała też wiele pięknych książek dla dzieci.
bez tytułu, akryl na tekturze, 19,5 x 29,5 cm
PIOTR SKÓRNICKI
21 z 21
Maciej Narożny poprowadzi licytację
Aukcję poprowadzi Maciej Narożny, znany dziennikarz Radia Eska. Osobisty udział w licytacji zapewnia mocne emocje i niezapomniane wrażenia. Ale w aukcji można także uczestniczyć na odległość, składając zlecenia za pośrednictwem internetu. Katalog aukcji znajduje się na stronie www.artinfo.pl, tu można też składać zlecenia:
http://artinfo.pl/pl/katalog-aukcji/katalog/stowarzyszenie-aperio/vi-charytatywna-aukcja-sztuki-wspolczesnej/
Prace można w dniach 16-21 listopada w godz. 14-18.30 oglądać na wystawie przedaukcyjnej w CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82.
Dochód będzie przeznaczony na zajęcia rehabilitacyjne i półkolonie dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży z Autyzmem Aperio. Część zostanie przekazana Fundacji Dom Autysty, której celem jest zbudowanie pierwszego w Poznaniu domu dla dorosłych osób z autyzmem.
Wszystkie komentarze