Więcej
  Komentarze
  Najwięcej kościołów powstawało za komuny. Kościół i Komunizm szli ręka w rękę. Popiełuszko był wypadkiem nadgorliwych jednostek, generalnie jednak KK i Komuniści potrzebowali siebie nawzajem. Zresztą wielu z nich uczęszczało na msze i działało w strukturach kościoła. Nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć zależność, że im ludziom gorzej, tym ich więcej w Kościele. Dwa obozy totalitarne wspierają się na wzajem - idea to odżyła po ostatnich wyborach.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Właśnie wczoraj jak jechałem z Piątkowa do centrum autem, to się nad tymi kościołami zastanawiałem. Co kawałek jest nowy kościół, przeważnie w jakimś pseudonowoczesnym stylu. Z wieżą górującą nad blokami. Z tych mieszkańców blokowisk coraz mniej do kościołów chodzi, a mimo to ciągle budowane są nowe. Nie wiem po co. Czy oni się kiedyś nasycą?
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Co tam architektura, jak w środku sodoma z gomorą i smoleńskie sekciarstwo
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  "osiem przykładów DOBREJ architektury" ... ?! Czuję się zażenowany.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Byłoby świetnie gdyby pojawił się komentarz pana Jakuba Głaza , bo pan Nosal nadużył pojęcia dobrej architektury. P.S. No chyba, że to takie kontekstowe "dobro" czyli "na bezrybiu i rak, ryba" :>
  @tt Cieszę się, że wspólnie uznajemy autorytet Jakuba Głaza - tak się bowiem składa, że wybór tych kościołów z nim konsultowałem :) Pozdrawiam serdecznie, Bartosz Nosal
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  No z tym Wichrowym Wzgórzem to popłynęliście...
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Pamiętam ten kościół na Bohaterów II WŚ - chadzałem tam za dzieciaka w latach 80-tych. Niekończąca się budowa, wszechobecne błoto wokoło, zapach mokrego tynku i organista, który miał ambicję każdą pieśń przerobić na polkę :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tak na serio to dobry architektonicznie jest tylko kościół przy ul. Grunwaldzkiej. Ale prof Węcławski był klasą dla siebie. Wspaniały architekt i dobry pedagog. Szkoda...takich postaci coraz mniej .
  już oceniałe(a)ś
  1
  0