Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bo my juz nie Polaki ino Europejczyki polskiego pochodzenia .....
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  ""Nasz top 20 atrakcji...""" - - macie topowe atrakcje , jecie rostbify , sa juz fudtroki , w miescie coraz wiecej tawerow i skajskreiperow od dezajnerow , naprawde , jestescie juz Europejczykami .. ino czymu wam sloma wystaje z butow ?÷))
  @rockville To jeden z najgłupszych komentarzy jakie w życiu czytałem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @thewalker7 Nie jestes sam , zdecydowana wiekszosc POznaniakow uwielbia Nowoplska nowomowe ktora dodaje poczucia wartosci i europejskosci . W mrocznych czasach PRLu mowili "" pieczen wolowa """ , dzisiaj mamy rostbify €÷)) , ""20 najwazniejszych atrakcji """ byloby jak,z czasow PRLU , nie po europejsku , zydowsko-niemiecka propaganda wymyslila ""nasz top 20 atrakcji """ Gawiedz lubi rynsztokowy jezyk i makaronizmy , propaganda stra sie przypodobac gawiedzi €÷((
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @rockville Przejdź się gościu po mieście i zobacz, ile ładnych poskich i poznańskich nazw się pojawia. To, o czym piszesz, juz minęło.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pacific Prosze , czytaj ze zrozumieniem : """NASZ TOP 20 """" Buractwo lubi makaronizmy a propaganda rajcuje buractwo €÷)) Przez stulecia Polacy mowili NIENAWISC , wolna POlska wybuchla i zydoniemiecka propaganda bez problemu wpoila lumpenproletariatowi ze NIENAWISC to HEJT €÷(( A na tej samej strone gazety rajcuja POznaniakow , ze bedzie BAJK CZALANDZE !
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @rockville Po pierwsze rostbef to polskie słowo. Jest to określona część tuszy wołowej a pieczeń nie musi być koniecznie z rostbefu. Po drugie "top" nie musi oznaczać "najważniejsze". Top oznacza szczyt oraz pierwsze miejsce. Równie dobrze mogą to być najciekawsze miejsca/wydarzenia lub najbardziej wyjątkowe. Po trzecie te okreslenia to amerykanizmy a nie makaronizmy. Po czwarte proszę sprawdzić sobie definicję terminu "nowomowa" - zapożyczenia z innych języków nie są charakterystyczne dla nowomowy. Po ostanie: widząc styl Pana komentarza oraz niezrozumiałą dla mnie obsesję pisania wielkimi literami PO w wyrazach zgaduję, że jest Pan osobą bardzo religijną. Takie osoby bardzo często mają trudność w zaakceptowaniu faktu, że inni mogą wierzyć w co innego oraz lubić inne rzeczy niż one. Przypomina to swego rodzaju ułomność. Proszę sobie wyobrazić, że mnóstwo ludzi po prostu lubi używać takich a nie innych słów i czytać takie, a nie inne artykuły. Pana przykre zdanie na ten temat nie ma dla nich znaczenia i proszę je zachować dla siebie. W przeciwnym razie, może być Pan słusznie posądzony o bycie dupkiem, któremu nie podoba się gdy inni ludzie żyją po swojemu. Pozdrawiam :)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @thewalker7 """Amerykanizmy a nie makaronizmy"""" €÷)) Amerykanie nie mowia fud trok ino ROACH COACH.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pacific POznan Citi Centre ?÷))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @thewalker7 z tym Panem nie ma co dyskutować..ma sporo różnych obsesji, nienawidzi zwierząt i przyrody, rowerzystów, biegaczy i w ogole wszystkiego poza sobą, miasto najchętniej by obetonował aby mieć miliony cudownych miejsc parkingowych gdzie się nie obróci..i jest odporny na inne wizje i jakąkolwiek argumentację - szkoda czasu zwyczajnie i nerwów..
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @wiola140872 Mowiac po POlsku HEJTOWNIK €÷))
  już oceniałe(a)ś
  0
  0