Wręczenie Poznańskiej Nagrody Literackiej, spotkanie z Ewą Lipską i rozstrzygnięcie konkursu na "sztukę kochania wiersza", powrót Zbigniewa Herberta do Poznania i pierwsze ogólnopolskie mistrzostwa slamu poetyckiego. Przed nami jeszcze dwa dni festiwalu Poznań Poetów.
Festiwal rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do soboty. Spotkania odbywają się w CK Zamek. W piątek o godz. 18 w Sali Wielkiej gala wręczenia Poznańskiej Nagrody Literackiej. Otwarta jest dla wszystkich.
Będziemy mogli posłuchać rozmowy z prof. Tadeuszem Sławkiem, tegorocznym laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza, oraz Anną Cieplak, Małgorzatą Lebdą i Jackiem Hajdukiem, trojgiem młodych autorów nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka - dziś właśnie dowiemy się, kto z nich zostanie laureatem tego wyróżnienia. Rozmowę poprowadzi Jerzy Sosnowski. W programie wieczoru także koncert zespołu Polmuz.
W piątek także spotkanie z Ewą Lipską (godz. 16), która zasiądzie w jury konkursu dla studentów i licealistów "Sztuka kochania wiersza".
O godz. 13 dzisiaj w Sali Kinowej rozmowa z Urszulą Tes, autorką książki "Kino beat generation" połączone z pokazem filmów. A o godz. 17 w księgarni Bookowski Agnieszka Aysen Kaim opowie o swojej baśni dla dzieci i dorosłych - "Bahar znaczy wiosna".
W sobotę poeci też mają coś dla dzieci - o godz. 11 Jarosław Mikołajewski opowie o swojej książce "Wędrówka Nabu" (Bawialnia CK Zamek). Na to spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać w CK Zamek.
Potem zaś "Zbigniew Herbert - powrót do Poznania" - spotkanie wokół nowego wyboru wierszy poety, który w tym tygodniu ukaże się w Wydawnictwie a5, pod redakcją Ryszarda Krynickiego. Do tomu dołączona jest płyta z nagraniem Zbigniewa Herberta czytającego i komentującego wiersze. Zostało ono zarejestrowane podczas spotkania, które odbyło się 11 grudnia 1984 roku w Collegium Novum w Poznaniu. Krystyna i Ryszard Kryniccy będą gośćmi sobotniego spotkania.
A wieczorem w sobotę (godz. 18) - na finał festiwalu - pierwsze ogólnopolskie mistrzostwa slamu poetyckiego. Na Dziedzińcu Masztalarni zmierzą się ze sobą najlepsi slamerzy wybrani wcześniej w eliminacjach w kilku miastach. Turniej finałowy poprzedzony zostanie jeszcze jednymi kwalifikacjami, które wyłonią ostatnich finalistów. Ostateczny werdykt wyda publiczność. W sobotni wieczór wystąpi także pochodzący z Teksasu slamer Bill Moran, który wcześniej poprowadzi warsztaty slamerskie. Kto chciałby wziąć udział w warsztatach (liczba miejsc ograniczona) i konkursie, może się zgłosić, śląc maila na adres poznanskislam@gmail.com.
Wszystkie komentarze