Więcej
  Komentarze
  Bogdanka wylała przy przeciętnym deszczu.... Obraz jak miasto dba o retencję - zabetonować i wszystko do rury kanalizacyjnej. Widać taki deszcz nie zalał jeszcze posesji naszych prezydentów lub bogatego kolegę dewelopera. Aaaa, mamy jeszcze nadwornego architekta Karolka :) Wtedy by się do działań wzięli !
  @AndrzejRatajczykvelWurst
  Ale to dobrze, że Bogdanka wylała, po to właśnie jest ten teren. Właśnie tak ma wyglądać retencja. Podtopienie przeznaczonych na to terenów.
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  @skorlon
  Retencja ma zapewnić wchłanianie wody do gruntu, a najlepszą i skuteczną retencją jest zapewnienie wchłaniania wody do ziemi w miejscu opadu. A tutaj mamy przykład Aquanetowskiej retencji: nie dosyć, że rozlewisko powstało zwyczajnie poprzez niewydolny system kanalizacyjny, a nie celowe działanie, to jeszcze daje zielone światło do betonowania kolejnych powierzchni. Ta woda zaraz spłynie do Warty i ją stracimy bezpowrotnie. W taki sposób właśnie przyczyniamy się do suszy i podtapiania nieruchomości w czasie ulewy.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Oto macie betonozę i wycinanie drzew, i budowanie gdzie popadnie, byle "3 minuty od centrum"!!!! Trochę popada - i zalanie jak przy nawałnicy. Dziękujemy, panie prezydencie, obecny i poprzedni!!!
  już oceniałe(a)ś
  2
  0