284 auta, 141 skuterów, 618 hulajnóg i 1675 rowerów miejskich - tyle pojazdów czeka na wypożyczenie na ulicach Poznania. Start-up take&drive postanowił zebrać wszystkie usługi w jednej aplikacji. Poznaniacy nawiązali już współpracę z 24 dostawcami aut, skuterów i hulajnóg na minuty w całej Polsce.

Samochody osobowe, dostawczaki, skutery, rowery, hulajnogi... Idea pojazdów współdzielonych w ostatnich latach bardzo się w Polsce rozwija, a Poznań był jednym z pierwszych miast, gdzie pojawiały się takie nowości. Wypożyczamy je za pomocą aplikacji instalowanej na smartfonie. Miasto odpowiada za rower miejski, którym 20 minut możemy jeździć za darmo. Pozostałe wypożyczalnie są w pełni komercyjne.

Rozkład jazdy MPK Poznań w pakiecie

Aktualnie w Poznaniu jest już pięć firm, które wypożyczają samochody na minuty, z czego każda ma własną aplikację – podobnie jak operatorzy skuterów czy hulajnóg. W praktyce więc korzystanie ze wszystkich możliwych środków transportu na minuty wiąże się z instalowaniem wielu aplikacji i sprawdzaniem na mapie każdej z osobna, gdzie znajdziemy najbliższy wolny pojazd. Poznański start-up take&drive  zebrał je wszystkie na jednej mapie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Marcin Ręczmin poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Aplikację można znaleźć pod adresem takeanddrive.eu (liczymy na podlinkowanie w artykule ;))
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Czy ostatnie zdanie w artykule ma sens ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0