Kandydat Polski 2050 zmierzy się najpewniej z Jackiem Jaśkowiakiem. - Jego wynik zależy od tego, czy Polska 2050 postawi na konfrontację z PiS, wystawiając polityka konserwatywnego, czy z Lewicą, decydując się na osobę o bardziej progresywnym światopoglądzie - ocenia prezydent.

- Koalicja z PSL wyszła nam bardzo dobrze, co pokazały wybory parlamentarne. Na pewno więc w wyborach samorządowych będziemy na jakimś poziomie z nimi współpracować, te decyzje nie zostały jeszcze przez naszych liderów podjęte. Tym niemniej uważam, że do sejmików pójdziemy prawdopodobnie w koalicji - mówi 'Wyborczej" posłanka Ewa Schädler, szefowa Polski 2050 w Wielkopolsce.

Kandydatką Nowej Lewicy na prezydentkę Poznania ma być była miejska radna Beata Urbańska, o czym pisaliśmy już w "Wyborczej". O kolejną kadencję będzie się najpewniej starał prezydent Jacek Jaśkowiak (KO). Na kogo postawi Polska 2050? Schädler:

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Weźcie Dworka.
  @kbp
  I Hejnę
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @kbp
  I Włodka Nowaka
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @kbp
  a nie jest zbyt pro platformerski?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Jak już tak odpytujecie Pana Prezydenta, to może zadajcie mu pytanie o upublicznioną (nie przez Was) decyzję NIK. Jako, że nic o tym nie napisaliście (ciekawe, dlaczego) to w czynie społecznym poinformuję Czytelników, że NIK złożył zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa przez MKZ w Poznaniu oraz przez Prezydenta Miasta Poznania. Sprawa dotyczy, oczywiście, nielegalnych reklam i strat, jakie miało ponieść Miasto nie pobierając stosownych opłat za nośniki stojące m.in. na gruntach miejskich.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Tak, do rady miasta powinien iść jeden wielki komitet, składający się z Polski 2050, Nowej Lewicy i innych aktywistów, w tym z ruchów miejskich i Stowarzyszeń. Jak Pl2050 pójdzie tylko z PSL, który nie ma żadnego znaczenia w Poznaniu, przegra wszystko. Natomiast lewica powinna zrezygnować z forsowania nieciekawej Urbańskiej i proponować kandydowanie na prez. Poznania Ewie Schadler, kandydatce kompromisowej (Trzecia Droga miała wynik znacznie wyższy niż Nowa Lewica w Poznaniu!).
  Ja mam dość rządów politruków PO, dziadostwa po 20 lat siedzących w radzie miasta, arogancji Jaśkowiaka i jego urzędników, lekceważenia głosu mieszkańców Poznania, brakło nawet prób rzeczowego konsultowania ważnych decyzji z mieszkańcami
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Głosowałem na KO i nie po drodze mi Razem z Zandbergiem. Mam nadzieję, że ich kandydat dostanie poniżej 1% głosów i to będzie OK.
  już oceniałe(a)ś
  2
  4