Inwestycję poprowadzą Międzynarodowe Targi Poznańskie, do których hala Arena należy. Prezes MTP Tomasz Kobierski zapewnia, że spółka ma pieniądze na tę inwestycję. Nie przewiduje też problemów z postawieniem Centrum Muzyki, bo jest na to unijna dotacja.
Nagroda Mediów Publicznych to wspólne wyróżnienie przyznawane przez państwowe media. Zwycięzca w każdej kategorii dostał 100 tys. zł. - To zaszczyt. Bardzo dziękuję całemu Polskiemu Radiu, z którym od lat jestem szczególnie związany - mówił Łukasz Borowicz.
Koncert w Auli Uniwersyteckiej odbędzie się w sobotę, 30 października. Artyście towarzyszyć ma Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod batutą Łukasza Borowicza.
Z zainteresowaniem, ale i zażenowaniem przeczytaliśmy tekst "Filharmonia Poznańska, proszę budować!" Przyznać jednak musimy, że mimo wielu naszych krytycznych uwag do artykułu (o czym poniżej), płynie z niego cenna uwaga - brak siedziby filharmonii zauważa nawet ktoś, kto o tej instytucji wie niewiele - pisze Wojciech Nentwig, dyrektor Filharmonii Poznańskiej
- Chcemy, by w miejscu dawnego stadionu Szyca stanęła filharmonia! Pracujemy nad koncepcją zarówno budynku, jak i rewitalizacji terenu wokół, gdzie ma powstać park z amfiteatrem na koncerty plenerowe - napisał Jacek Jaśkowiak na Facebooku. Prezydent Poznania potwierdził tym samym nieoficjalne informacje sprzed kilku dni.
Kompleks o muzyczno-artystycznym profilu, w którym znalazłaby siedzibę Filharmonia Poznańska - planowany jest na zdewastowanym stadionie Szyca.
"Tak, podobałem się w Berlinie, ale postanowiłem karjerę artystyczną rozpoczynać w Polsce" - powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Poznańskiego" w przeddzień koncertu w Operze.
Młoda skrzypaczka, zdobywczyni licznych nagród, w sobotnie południe da koncert w Sali Białej Urzędu Miasta. Podczas koncertu dostanie czek od Lions Clubu Poznań Polonia - pieniądze na nowe skrzypce.
Oratorium "Quo vadis" Feliksa Nowowiejskiego, nagrane w 2016 r. w Poznaniu, zostało laureatem International Classical Music Award 2018. To, obok Grammy, jedna z najważniejszych nagród muzycznych na świecie.
Filharmonia Poznańska to wojewódzka instytucja kultury założona w 1947 roku. Patronem filharmonii w Poznaniu jest Tadeusz Szeligowski. W dwudziestoleciu międzywojennym koncerty symfoniczne odbywały się w Operze Poznańskiej, ale nie mogła ona pełnić funkcji filharmonii. Dopiero pod koniec lat 40. ubiegłego stulecia udało się powołać do życia Filharmonię Poznańską. Pierwszym jej dyrektorem był kompozytor i animator życia muzycznego, Tadeusz Szeligowski.
Na ogół powściągliwa w wyrażaniu emocji publiczność Filharmonii Poznańskiej tym razem dała się ponieść euforii. Po niedzielnym koncercie Philippe'a Jarousskiego i Marie Nicole Lemieux wypełniona po brzegi aula UAM zupełnie oszalała.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.