Pisałam o tym kilka dni temu, ale napiszę jeszcze raz, bo myślę, że ten temat nie wybrzmiał dostatecznie dobrze: klinika kardiochirurgii prof. Marka Jemielitego przy Długiej zaczęła wczepiać sztuczne serca ludziom, którzy czekają na zabieg...
Aż w sześciu kategoriach walczy o najwyższe laury "Hiszpanka" Łukasza Barczyka. Film, który miał w nowoczesny i oryginalny sposób rozsławić powstanie wielkopolskie, w ocenie widzów okazał się jednak zbyt oryginalny. Dlatego bije się o 6 Węży
Kibice marsz ku pamięci bohaterów ojczyzny pomylili ze stadionem. Wojewoda z PiS mówi o tym, że ?żołnierze wyklęci? w III RP zostali wymazani z pamięci. Tak w Poznaniu tworzy się nowa historia.
W czerwcu nareszcie wejdziemy do sali historii i na wieżę zamku na Górze Przemysła. W grudniu zobaczymy wnętrza budowli i wystawę Muzeum Sztuk Użytkowych - ponoć najlepszą w kraju. Może wtedy uznamy, że nie była to jednak chybiona inwestycja?
Po dziewięciu latach przerwy poznańska Fabryka Pojazdów Szynowych chce wrócić do budowy tramwajów. Patrząc na liczną konkurencję, pomysł wydaje się co najmniej ryzykowny.
Miesiąc temu mówił, że w Poznaniu powinniśmy myśleć o zakazie wjazdu samochodów do centrum. Teraz radny Bartosz Zawieja walczy z pomysłem zwężenia Grunwaldzkiej. Co się takiego wydarzyło?
Nigdy nie wezmę udziału w święcie, które nawołuje do odbierania życia wyimaginowanym wrogom w imię cementowania nacjonalistycznej, szkodliwej i dzielącej ludzi polityki. Nie dziwię się prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi, że czuje to samo.
Nie mogę się pozbyć tej myśli: co za kilka lat powiedzą swoim dzieciom ci, którzy zabrali maluchy na marsz "My, Naród"? Co będą mogli im powiedzieć o Polsce?
Prezydent Jaśkowiak, wybrany jako kandydat PO, wszedł w starcie z radnymi Platformy. Poszło o plan zwężenia ulicy Grunwaldzkiej. Choć można by uznać, że ten spór ma charakter merytoryczny to jego drugie dno jest oczywiste. Część radnych Platformy od...
Czy można w ogóle zrozumieć prezesa? Polityka - chyba tak. Człowieka - o wiele trudniej.
Jeśli ktoś myśli, że codzienne życie na wsi jest sielskie i anielskie, bardzo się myli. Nie ma tu czasu na leniuchowanie przed telewizorem.
Abp Stanisław Gądecki jest konsekwentny. Choć polscy katolicy nie są chętni, by pomóc Syryjczykom, to on zakłada kuloodporną kamizelkę i jedzie do Syrii. Kiedy zaczną go słuchać ci, co uważają się za wierzących?
Z boku głównego nurtu dyskusji wokół szkoły Łejery ujawnia się po raz kolejny problem selekcji uczniów. Czy jako społeczeństwo mamy godzić się na to, by niektóre szkoły były mniej otwarte na wszystkich uczniów? - pisze w liście do "Wyborczej"...
W sprawie poznańskiego programu in vitro są już pierwsze decyzje, padły deklaracje polityków. Wyborcy rozliczą z nich prezydenta Jacka Jaśkowiaka i rządzącą wraz z nim w mieście Platformę Obywatelską.
Przyznam się Państwu do czegoś: bałem się tego spotkania. Bałem się, że dwa zwalczające się w Polsce plemiona nie są w stanie już ze sobą rozmawiać. Ale mimo że nie było łatwo, udało się.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.