Więcej
  Komentarze
  Z tą kawą to spokojnie. Jak z mamą i żonę obróciliśmy trzy razy to jeszcze sprzedawali. My mieliśmy 9 paczek, starczyło na długo. W kolejnych kolejkach nie staliśmy.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Zdjęcie 14 - to nie są prowizoryczne szyny, tylko tymczasowe torowisko. Prowizoryczne są wasze artykuły. Tzn. wyglądają, a raczej chcą wyglądać na artykuły, ale nimi nie są.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Budynki z muru pruskiego wcale nie są związane z tradycją osadników z Bambergu. Ich osadnictwo miało miejsce w pierwszej połowie XVIII wieku i lokowane było na dalekich peryferiach miasta, praktycznie na wsi, bo po to byli sprowadzani. Budynki z muru pruskiego to zabudowa praktycznie miejska, a jej charakter związany był (i wymuszony) twierdzowym charakterem Poznania - takie budynki na przedpolu łatwo było w razie potrzeby zrównać z ziemią. Z tego też powodu pochodzące z XIX wieku budynki z muru pruskiego spotkać można było właśnie na Wildzie, ale też na Jeżycach, m.in. budynek dworca kolejowego (później Dyrekcji ZOO), stara Słoniarnia i nieistniejący już po wojnie budynek drapieżników oraz budynki na tyłach Ogrodu i wzdłuż Zwierzynieckiej. Bambrów osiedlano na wsi, a nie na przedmieściach. Ich osadnictwo miało za zadanie m.in. podnieść po stratach demograficznych wielkopolską wieś (dziesiątkujące ludność epidemie), a przy okazji wprowadzić nowoczesna (jak na tamte czasy) kulturę rolną.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Na zdjęciu 11/19 to nie jest Wołga!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Fachwerki przy Rynku Wildeckim to był wildecki klimat, a nie budy "las vildas". A oprócz tej niższej zabudowy również takich kamienic w stylu narożnika Sikorskiego i Przemysłowej było więcej.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  (...) Rok 1980. Niezadowolenie społeczeństwa narasta. Do SAM-u przy ulicy Rolnej stoi potężna kolejka po kawę. Zapewne dla wielu nie wystarczyło. (...) Doprawdy straszne... Jak Szanowna Redakcja myśli, gdyby dzisiaj dla wszystkich "wystarczyło", to rządziłby PiS? :-)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0