Kamera robi zbliżenie na uda, nogi, potem na pośladki. Po chwili obraz się zmienia, a główna bohaterka filmiku ubrana jest już nie w obcisłą czarną suknię, a w mundur służby więziennej. W tle piosenka Abby "Voulez vous"

- Jak pomyślę sobie o tym filmiku, to ciśnienie mi się podnosi - mówi zirytowana Anna (imię zmienione), pracownica służby więziennej.

Chodzi o filmik promocyjny, który kilka dni temu został umieszczony na oficjalnym kanale służby więziennej w popularnym medium społecznościowym - TikToku.

Widzimy elegancka kobietę w czarnej, obcisłej sukience, w butach na obcasie, z niewielką torebką w dłoni. Idzie wzdłuż wysokiego betonowego płotu, zakończonego drutem kolczastym. Możemy się tylko domyślać, że za nim jest areszt lub więzienie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Agata Żelazowska
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Dopiero, co w radio słyszałem, jak Służba Więzienna zachęcała do pracy w formacji wskazując na profesjonalizm, prestiż i benefity, a tu d... . Dosłownie i w przenośni. Kobiety z branży i bez tego nie mają łatwo wśród zgrai bandytów i kolegów po fachu... Czyżby w rekrutację wkradła się desperacja? Kogo ma to zachęcić i do czego?
  już oceniałe(a)ś
  32
  0
  Nie dość, że oklepane "szczucie cycem" (i nie tylko), to jeszcze kompletnie odjebany przekaz biorąc pod uwagę target. Seksizm seksizmem - jest on oczywisty, ale tu mi jeszcze śmierdzi skrajnym nieprofesjonalizmem. Spot musiał robić jakiś krewny i znajomy.....
  @chassepot
  W punkt.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @chassepot
  A co , śwager ma se nie zarobić ?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przypomina się PRL i reklamy koparek marki Waryński pełne cycatych blondyn.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  To musiał zrobić jakiś "swój" a nie ktoś, kto ma choć odrobinę wiedzy na temat robienia reklamy.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Ta reklama może zachęcić tylko kolejnych molestantow. Cała praca żeby unowocześnić tą formację i zachęcić kobiety do wstąpienia wraca na start. To niewyobrażalne że w dzisiejszych czasach można jeszcze coś takiego produkować, zamieszczać i nie spotkać się z protestami. Przecież ktoś musiał to zatwierdzić?
  @Fraania
  W punkt
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  ?Mieli jakiś prosty pomysł i tak im wyszło?.

  No, bardzo prosty. Po prostocie pomysłu wygląda, jakby miał go jakiś podpity dziaders lub tłusty, zapuszczony incel.
  @misfire
  Zakładam, że prosty pomysł prostych umysłów... leśnych wąsatych dziadków - takich rubasznych, upoconych i zapijaczonych, niczym wujasy z wesela przed oczepinami...
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  To się, szanowni państwo, nazywa DESPERACJA.

  Ludzie nie chcą pracować w takich zawodach i dopóki nie nastąpi jakieś gospodarcze pierd...cie, mega kryzys i bezrobocie 20% to nie będą chcieli. Kto by chciał? I tak SW zyskuje na tym, że często ich "ośrodki" są w małych miejscowościach gdzie trudno o pracę.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Ależ to chyba zachęca facetów aby zgłaszali się do więzienia na ochotnika.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0