Klaudia Strzelecka i Tomasz Lipiński - były radny, na łamach publicznego Radia Poznań oskarżyli władze miasta o polityczne wykorzystywanie dzieci w kampanii wyborczej.

"Laptop dla ucznia" to program wsparcia ogłoszony przez rządzących, którego celem - jak czytamy na stronie - jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Jego założeniem jest dostarczenie każdemu uczniowi klasy czwartej szkoły podstawowej darmowego sprzętu. Zgodnie z ustawą z 18 lipca 2023 roku laptopy do szkół mają być dostarczone do końca września.

W Poznaniu sprzętu jeszcze nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. Klaudia Strzelecka i Tomasz Lipiński ogłosili już jednak, że winę za opóźnienia ponoszą władze miasta. Zarzucili też ekipie Jacka Jaśkowiaka wykorzystywanie dzieci w kampanii wyborczej.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Paula Skalnicka
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Kto będzie naprawiał laptopy ? Rodzice sami, szkoła, czy ministerstwo ? Co będzie jak laptop się zepsuje - czy trzeba będzie kupić nowy ? Po co 4 - klasiście laptop ? dlaczego nie dostały sprzętu starsze dzieci ? To jest mega pisowska bzdura
  już oceniałe(a)ś
  20
  1
  najpierw respiratory teraz laptopy ,i słowa Kaczyńskiego,że raz zdobytej władzy nie oddamy nigdy ,chyba że po naszych trupach.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Nie odbieram tej kiełbasy wyborczej. Sam kupię dziecku laptopa jaki sobie wybierze bez grawery pisowskiej. Powinni za te pieniądze wyposażyć wszystkie klasy informatyczne w sprzęt z wysokiej półki gdzie dzieciaki nauczą się Windowsa i macOS.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  "Mijają się z prawdą"?

  Znaczy się kłamią.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  ciekawe czy każdy laptop ma Pegasusa w standardzie :)
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Czyli laptopy wyparuja jak plecaki dla dzieci z Syrii.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Oj tam, tam. Ważne, że ktoś zarobi na tych dostawach.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Ukraińcy też dostaną?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0