Lider poznańskiej listy KO do Sejmu przekonuje, że odpowiedzialność za aferę wizową ponosi też jedynka PiS w Poznaniu: - Widząc, jaki ta afera może mieć wpływ na relacje Polski z instytucjami europejskimi i państwami członkowskimi, powinien był zareagować dużo wcześniej.

– To olbrzymia afera korupcyjna. Bardzo poważna sprawa, która stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski. Olbrzymia liczba polskich wiz była wydawana poza jakimikolwiek procedurami, za łapówki – mówił w poniedziałek w Poznaniu poseł KO Adam Szłapka, lider poznańskiej listy do Sejmu.

Szłapka dodawał, że afera wizowa pokazuje hipokryzję obozu władzy, który na ustach ma ochronę polskich granic:

– Polskie państwo powinno było się zajmować zabezpieczeniem naszej granicy. Wychodzi na to, że tego nie robiło. Okazuje się, że granica jest zabezpieczona tylko przed tymi, których nie stać na to, żeby uzyskać polską wizę poza procedurami. To sprawa nieetyczna, kryminalna.
Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  W kazdym normalnym kraju na swiecie caly rzad podalby sie do dymisji ; sle za czasow pis ten kraj przestal byc normalnym
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Im bardziej odsłaniają się kulisy tego skandalu tym bardziej pizdzielce wyją i kręcą.
  Mam nadzieję, że nawet najgłupszy ?suweren? zacznie się drapać po pustym łbie, że coś w tej sprawie śmierdzi.
  Choć może nadal się łudzę?
  @mpilwar
  Chyba nadal się łudzisz. Dopóki będzie kasa 800+, 300+, 13-tka, 14-tka to suwerena PiS nic nie wzruszy. Nawet inflacja, teraz przed wyborami na siłę zmniejszana, nie wpłynie na zmianę decyzji tego elektoratu. Oczy otworzą się dopiero po wyborach jak ceny poszybują w górę. Jak wygra PiS to powiedzą, że to efekt wojny w Ukrainie i polityka UE. Jak wygra KO to powiedzą, że to wina Tuska i UE.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Panie pośle ma pan racje . Trzymamy kcuki ,prosze to dalej upubliczniać .
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  jak masz wątpliwości, to wybierz choć przystojniejszego lub ładniejszą :-)
  już oceniałe(a)ś
  5
  1