Jedno drzewo pochłania około 6-7 kg dwutlenku węgla. A inwestor planuje wyciąć tych drzew minimum 300. Jeżeli to sobie pomnożymy, to okaże się, że stracimy bezpowrotnie nasze zielone płuca. I to dosłownie - mówi Magdalena Genow-Jopek, mieszkanka poznańskiej Wildy.

Masz dla nas temat? Czekamy na sygnał: poznan@wyborcza.pl

Zaczęło się od niepozornej karteczki, naklejonej na przydrożny słup. Na karteczce - informacja z urzędu miasta, że prowadzone jest postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego z dwoma budynkami zamieszkania zbiorowego, tzw. aparthotelu na prawie 600 łóżek, z częścią techniczną i gastronomiczną, drogami dojazdowymi i parkingiem.

Wśród mieszkańców zawrzało, bo w taki sposób dowiedzieli się, że zieloną dziś działkę, porośniętą drzewami, która stanowi część południowego klina zieleni, zlokalizowaną po wschodniej stronie Dolnej Wildy, prywatny inwestor chce zabudować. Przy dobrych wiatrach zapowiada wycięcie 300 drzew. Ale inny wariant realizacji inwestycji mówi o wycince prawie 400.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Roman Imielski poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Poznań ma pozostać zielony (szkoda 300 drzew!), ciagi komunikacyjne przejezdne, patodeweloperka ukrócona! Akurat powstaje nowy plac budowy w miejscu Malta Centrum!
  już oceniałe(a)ś
  25
  1
  Nowe Studium kierunków i uwarunkowań które powstało w lipcu 2023 r. Było wdrażane głównie po to aby zrobić dobrze patodeveloperom. Taki jest teraz kierunek władz naszego miasta a w szczególności dyrektora Sobczaka
  już oceniałe(a)ś
  14
  1
  Mieszkańcy nie dajcie się wpuścić w maliny. Urzędnicy miejscy zachowują się jak V kolumna i robią wszystko aby tylko zakłócić wybór JJ na kolejną kadencję. Pozwolicie na kompleks hotelowy to przyjdzie za chwilę informacja że miasto wybuduje drugą jezdnięw kierunku Lubonia tłumacząc to nadmiernych ruchem spowodowanym nowym hotelem.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  W ogóle, ten "hotel" to przykrywka, bo pracować tam przy obsłudze maja, rzekomo... Cztery osoby. To utajnione zawłaszczenie terenu pod budowę bloków mieszkalnych, zapewne w pierwszych latach pod wynajem (stąd przykrywka "hotelowa").
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Nie dajcie zabudować tego miejsca! Brońcie go! Znam Poznań i wiem gdzie to jest. Wypieprzcie tych deweloperów na Marsa!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Bardzo to smutne
  już oceniałe(a)ś
  1
  0