Czytaj teraz
Więcej
    Komentarze
    Park Manitiusa formalnie był parkiem Zwycięstwa, ale ze względu na charakter miejsca zwany był powszechnie parkiem sztywnych.
    @ezo-mir Przepraszam, tak był nazywany, mimo całego szacunku dla zmarłych, dla ewangelików, a teraz także dla Gustawa Manitiusa (teraz, bo wtedy o nim się mniej mówiło).
    już oceniałe(a)ś
    5
    0
    Na cmentarzu na Żegrzu pochowana została (na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych) również siostra Stanisława Matyi, która uczyła nas fizyki w szkole podstawowej nr 82.
    już oceniałe(a)ś
    1
    0
    Ten cmentarz obok Vivaldi'ego pamiętam jeszcze z czasów studenckich. W nocy przechodziłem obok niego wracając z miasta do akademika na Dożynkowej.
    już oceniałe(a)ś
    0
    0
    Tak, tam został pochowany nasz dziadek Stanisław Chełminiak w 1936 roku i nie mogłem go znaleźć, kosciuł niestety nie pomaga, tylko chcą pieniądze za wszystko. Byłem przy katedrze gdzie się mieści biuro, ale podali mnie tylko ulice samotną nr grobu, działki, ale żadnych planów, kościół zaniedbal dziedzictwo narodowe, tym bardziej że osoby które tam leżą i po nich chodzimy byli osobami majetnymi, To Oni budowali kościoły, bo za ich pieniądze One powstawały. Mój dziadek był majetny i pomagał kościolom, no i co dziś z tego ma?,Mieszkał na ul Fabrycznej 19 miał warsztat, był mlynarzem a dzisiaj lerzy i kościół o nim zapomniał, to jest bardzo, bardzo smutne, pozdrawiam wszystkich zainteresowanych tym cmentarzem na ulicy samotnej.
    już oceniałe(a)ś
    0
    1