Spektakl "Rozpoznani Nierozpoznani", jak zapowiadają jego twórcy z Teatru Ewolucja Cienia, to opowieść o władzy, o polityce, o religii. Ale też o relacjach między tłumem a jednostką. Darmowy pokaz w czwartek, 29 lipca, o godz. 21.30. Będą następne.
- Pokazuje, że prawda biograficzna leży w połączeniu świetnych i nieświetnych stron portretowanej osobowości - czytamy w laudacji o książce "Fiedler. Głód świata". Jej autor, Piotr Bojarski, otrzymał właśnie jedną z dwóch Nagród Poznańskiego...
Opowieść o życiu i twórczości Judy Garland z Oscarową rolą Renée Zellweger, historia kobiecej solidarności i Robert Redford jako czarujący przestępca u progu emerytury. Kino Muza zaprasza na otwarte pokazy na terenie poznańskich Rodzinnych Ogródków...
- Jest najlepsza, bo z mojego fyrtla. Tak naprawdę doceniam połączenie kawiarni i księgarni - napisał jeden z czytelników w recenzji nadesłanej w ramach plebiscytu "Fest Księgarnia". Miejski konkurs właśnie się rozstrzygnął, a wybrane miejsca...
Premierę zrobiły w lutym. Online, bo w czasie szalejącej pandemii. W sobotę emigrantki z Ukrainy i Białorusi ponownie pokażą swój spektakl "Solitude" - tym razem na żywo, w Baraku Kultury.
Będą jubileusze Dezertera, TSA i Armii, ale wystąpią też świetni artyści młodszego i średniego pokolenia. I jako wisienka na torcie jedyny w tym roku występ Hey. Plejady polskich wykonawców można będzie posłuchać podczas tegorocznego Jarocin...
- Udało się stworzyć interpretację, która nie tylko zaskakuje swoją aktualnością, ale także otwiera wyobraźnię - mówi Renata Borowska-Juszczyńska, dyrektorka Teatru Wielkiego w Poznaniu.
- Nasza kultura wychowuje mężczyzn w przekonaniu, że mogą traktować kobiety jak swoją własność. Wszyscy ponosimy społeczne skutki takiego myślenia - mówi Ula Kijak, reżyserka projektu z pogranicza teatru i sztuk audiowizualnych, który powstaje w...
Rok temu miała być wielka feta z okazji 30. urodzin festiwalu Malta. Nie wyszło - z powodu pandemii, która ubiegłego lata wprawdzie trochę przycichła, ale siała strach. Teraz wciąż oglądaliśmy spektakle w maseczkach. Ale w plenerze bywało tłumnie.
Trzeba wielkiej odwagi, by w teatrze imienia Stanisława Moniuszki największe dzieło mistrza przekazać młodej reżyserce z Włoch. Ale z drugiej strony właśnie o to w sztuce chodzi, by stawiać wyzwania i łamać schematy.
W ramach instalacji "Cienie. Eurydyka mówi" Katarzyny Borkowskiej aktorka Kamilla Baar dała się zamknąć na 24 godziny w klatce przy ul. Półwiejskiej. Przechodnie podchodzą, pukają w szyby, przykładają do nich dłonie.
Są tu zdziczałe poziomki z dawnych ogródków działkowych przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Samosiejki klonów ze Stadionu Szyca i z parku Kasprowicza. Każdą z roślin w festiwalowym schronisku można adoptować.
Powstał z szacunku dla ofiar powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Ale też z pamięci o pokrzywdzonych przez przedwojenny kapitalizm i współczesny wyzysk. 28 czerwca na Targach premiera spektaklu "Pierwszy strzał". Gdzie jeszcze warto być w...
- Jako osoba, która przyjeżdża raz do roku do Poznania na festiwal, unikam Starego Rynku: za dużo alkoholu i ludzi, za mało przyrody - mówił Michał Nogaś, który w czwartek na festiwalu Malta poprowadził debatę "Odpowiedzialni za miasto".
Początek wakacji - więc tradycyjnie już ruszają Letnie Brzmienia. To ogólnopolski cykl koncertów organizowany przez agencję Good Taste Production w 9 największych polskich miastach.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.