Testy progresywne przechodzili we wtorek piłkarze Lecha Poznań w swoim drugim dniu przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Bułgarskiej.
Dopiero na początku 2018 r. ma być w Poznaniu gotowa uchwała, która uporządkuje reklamowy chaos. Do tego czasu z nielegalnymi reklamami trzeba walczyć w inny sposób. Jednym z nich jest wspólne zrywanie plakatów ze słupów trakcyjnych.
Poznańska tenisistka Magda Linette zagra we wtorek w pierwszej rundzie turnieju głównego WTA w Birmingham (pula nagród 850 tys. dol), mimo że odpadła tam w ostatniej rundzie eliminacji. Polka skorzystała na kontuzji Simony Halep.
Mały dzik został potrącony przez samochód na ulicy Dąbrowskiego - poinformował Radio Merkury jego słuchacz. Cała rodzina dzików - locha i małe - przebiegała przez ulicę. O zdarzeniu została powiadomiona straż miejska.
W Krępsku pod Piłą zginął kierowca, który podczas jazdy uderzył w przydrożne drzewo.
Regionalne biuro Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenie na temat burz i deszczu, który ma dotknąć Poznań i Wielkopolskę we wtorek.
Z estrad hipnotyzowały całą Polskę. Niektóre ze spokojnym jazzującymi piosenkami, inne podrywały do tańca szaleńczym disco, a jeszcze inne energetycznym rockiem. Wiele z najsłynniejszych piosenkarek lat 70.80. i 90. pochodzi z Poznania. Kim są?
Nowy szef poznańskiego SLD Bartosz Kaczmarek publikuje na Facebooku antyislamskie nagrania i straszy uchodźcami. - Mogą tu przywieźć masę pasożytów i nie chce im się pracować - przekonuje. - Jestem w szoku. Nie znałam go od tej strony - mówi...
Rzeczka Bogdanka na terenie Golęcina ma zostać odkopana. A przynajmniej ten pomysł jest coraz poważniej brany pod uwagę, w poniedziałek napisaliśmy, że przychyla się do niego prezydent Jacek Jaśkowiak.
Pielęgniarki z poradni rodzinnych boją się utraty samodzielności. W czwartek w Poznaniu ogólnopolska narada w tej sprawie
- Osoby, które wspominają tamten czas, mówią, że pamiętają charakterystyczny stukot, kiedy robotnicy szli razem ulicami miasta - mówi Janusz Stolarski. ?Stukot? to tytuł jego najnowszego spektaklu
Nie przypominam sobie ani jednego dnia Euro 2016, który bym od piątku spędził bez kobiet, ich towarzystwa i komentarzy. Żaden nie zawierał prośby o wytłumaczenie idei spalonego
- Weźcie ze sobą świeczki, zapraszajcie znajomych. Pokażmy, że nie jesteśmy obojętni - napisali dziś w południe na Facebooku ludzie z Grupy Stonewall. Odpowiedziało wiele osób. W poniedziałek wieczorem przed Agencją Konsularną USA na Paderewskiego...
Trzech nowych piłkarzy Lecha Poznań - Lasse Nielsen, Matus Putnocky i Maciej Makuszewski - wzięło udział w pierwszym treningu drużyny po letnich urlopach. Zespół Jana Urbana ćwiczył w deszczu.
- Atmosfera jest taka, że rezygnacja z udziału wojska byłaby najlepszym wyjściem - mówi senator PO Jadwiga Rotnicka. W sporze z Ministerstwem Obrony Platforma wspiera prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.