Włodzimierz Braniecki, który - razem z Izabellą Cywińską - napisał w 1974 roku scenariusz do ważnego spektaklu "Oskarżony: Czerwiec 56", wystawianego w Teatrze Nowym w Poznaniu, zmarł 15 grudnia w wieku 81 lat - podaje "Głos Wielkopolski".
PEKA może być tańsza? Tak, jeśli weźmiesz udział w programie premiowym. Od środy każdy, kto chce to zrobić, może się zarejestrować na stronie internetowej
Pochodzący z Chile tancerz Victor Baeza został pobity w okolicach Starego Rynku. "Wypier... z Polski!" - krzyczeli napastnicy. Baeza od 10 lat mieszka i pracuje w Poznaniu
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wstrzymał finansowanie fabryki Volkswagena we Wrześni w wysokości 250 mln euro - dowiedziała się agencja Reuters. Czy to oznacza, że inwestycja jest zagrożona?
Warta 270 tys. zł łódź Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ktoś ukradł w Kiekrzu przed tygodniem. We wtorek wieczorem odnaleziono ją 300 km od Poznania
W sobotę w południe - podobnie jak tydzień wcześniej - KOD organizuje na placu Wolności w Poznaniu demonstrację w obronie demokracji.
Na poznańskich ulicach do 23 grudnia policjanci i przedstawiciele ZTM będą wręczać przechodniom ulotki ostrzegające przed kieszonkowcami. - Przedświąteczna gorączka sprzyja aktywności złodziei - ostrzega podkomisarz Małgorzata Trzybińska.
Nie rozpoczął się proces byłego senatora Aleksandra Gawronika, oskarżonego o podżeganie do zabójstwa dziennikarza Jarosława Ziętary. W ostatniej chwili ze sprawy wycofali się jego obrońcy
Brama Poznania ICHOT przygotowała świąteczno-noworoczny prezent dla swoich gości. W podziemiach Śluzy Katedralnej można oglądać blisko 100-letni film pokazujący Poznań w latach 20-tych ubiegłego wieku.
- Aleje Marcinkowskiego mają ponad 220 lat, ale nie mają szczęścia - pisze Danuta Bartkowiak we wstępie do najnowszego wydania Kroniki Miasta Poznania, poświęconej dawnej ulicy Wilhelma.
Wydane przez samorząd wojewódzki na produkcję ?Hiszpanki? 6 mln zł uważam za wyrzucone w błoto. Ale jestem dumny z marszałka, że nie chciał być cenzorem jak słynny już minister kultury Piotr Gliński.
- Animacje abstrakcyjne nie bez powodu nazywa się muzyką wizualną - mówi Piotr Kardas*, twórca Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA, który zawita w czwartek o godz. 19 do kina Muza.
- Przełożyliśmy Schulza i Kafkę na nasz czas i nagle stali się nam bardzo bliscy - mówią twórcy najnowszej realizacji w Teatrze Wielkim.
Zimą na ulicach polskich miast lądują tony soli. W efekcie kilka miesięcy później umierają drzewa i krzewy, a latarnie uliczne, balustrady i schody są przeżarte od chlorku sodu. Dlatego w wielu europejskich krajach zamiast soli stosuje się piasek,...
"Mniej solę, chronię Poznań" to akcja Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu i poznańskiej "Gazety Wyborczej". Przez cztery tygodnie piszemy o tym, co sól robi z zielenią i infrastrukturę drogową, a także jak szkodzi samym mieszkańcom. Czas sprawdzić...
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.