Więcej
  Komentarze
  idea zbudowania kładki łączącej Chwaliszewo, Ostrów Tumski i Berdychowo jest fantastyczna, ale to co zaprezentowano na tych wizualizacjach jest szpetnym maszkaronem i nie chcę, żeby powstało. Lepiej nic nie budować, niż marnować szansę (kolejny raz w tym mieście). Podstawą do postawienia czegokolwiek w tak istotnym miejscu miasta musi być konkurs architektoniczny (i można w nim zapisać, że trzeba w jednej z odnóg wykorzystać zabytkowe przęsła). MUSI. I nie ma od tego odstępstwa. To powinna być reguła, a jeśli nie jest to ciągle tkwimy w zgniłym grobelandzie.
  już oceniałe(a)ś
  10
  4
  Ok, fajnie , że coś się dzieje, ale ja ciągle z utęsknieniem czekam na odkopanie Starego Koryta Warty. Od razu byłoby piękniej........Czuję jednak , że tego się nie doczekamy.
  już oceniałe(a)ś
  10
  4
  Na Starołęce na 80 cm nie trzeba było schodzić z roweru, to przy 150cm tym bardziej ;-) Mam nadzieję że będzie po prostu dopuszczony ruch rowerowy. Nikt tam nie szalał. Piastowskie to dolny taras, nie górny. Brakuje tylko kładki przy Cytadeli.
  już oceniałe(a)ś
  8
  2
  Poznań wielki jak województwo, tramwaj do Lubonia, tramwaj do Naramowic, tramwaj na falistą, bramki na opłotkach miasta, tor samochodowy na łąkach nadnoteckich, Golęcin park wiecznego spokoju, przejście dla pieszych na moście dworcowym, sprzedaż stadionu, most rowerowy nad Wartą, wymiana mebli w biurze, wygranie walki bokserskiej z samym sobą
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  ale ciężka konstrukcja - przytłaczająca, powodująca "zniszczenie" krajobrazu nad rzeką ! ! ! PKP pozbyło się odpadu, a miasto z tego się cieszy.
  już oceniałe(a)ś
  11
  9
  W pierwszej wersji i ekonomicznej stary most Rocha miał połączyć Berdychowo z Chwaliszewem ale nie wiem po co ciągnęli go kilometr dalej żeby jedna procesja rocznie po nim przeszła.
  @trap2 Nie byłeś i nie widziałeś. Są dni/wieczory, kiedy na tym moście są tłumy.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  ja pierdykam - ale przytłaczająca konstrukcja. Cały widok nad rzeką będzie spartolony. Ciekawe czy będą jakieś konsultacje w sprawie wyglądu - jakieś inne warianty? osobiście wątpię - PKP pozbyło się starej konstrukcji (odpadu), a miasto z tego się cieszy... Jaśkowiak znowu strzela sobie w kolano...
  już oceniałe(a)ś
  9
  8
  We Wrocławiu i innych europejskich miastach na projekt wydaje się minimum 3% wartosci inwestycji a na wykonanie 97% i wtedy to wygląda. W Poznaniu na projekt wydaje się 0,001% a wykonawca dostaje 99,999% i ta drobna różnica powoduje że nasz dworzec wygląda inaczej niż Wrocławski, tak samo mosty, rewitalizacje ulic (obecnie Taczaka) czy meble miejskie ostatnich 15 lat .. widocznie włodarze miejscy lubią się bardziej z wykonawcami a nie z projektantami. Zaczynam się wstydzić że pochodzę z Poznania, który zawsze słynął z gospodarności i europejskiego gustu a teraz jest w tych kategoriach na szarym końcu .. a władze miasta zamiast trzymać się z projektantami i dbać o estetykę przestrzeni miejskiej dogadują się jedynie z układaczami pozbruku na szybkie zleconka. żenada
  już oceniałe(a)ś
  0
  0