W ramach organizowanego przez KOD "Latającego Uniwersytetu Demokracji" odbędzie się wykład "Gospodarka w czasach post-prawdy" ekonomisty prof. Tadeusza Kowalskiego
Prokuratura z Grunwaldu bada przyczyny i okoliczności karambolu pod Toruniem, w którym brał udział szef MON Antoni Macierewicz. Do tej pory przesłuchano kilkunastu świadków i powołano zespół biegłych.
Od 1 marca znów będziemy mogli korzystać z rowerów miejskich Nextbike. W tym sezonie będziemy mieli do dyspozycji aż 88 stacji i 923 rowery
Zmarł prof. UAM Kazimierz Robakowski. Przez wiele lat kierował Instytutem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa, był jednym z inicjatorów przekształcenia instytutu w samodzielny wydział.
Czterolatek w kąpielówkach wdrapuje się na trzymetrową platformę. Powoli zbliża się do krawędzi betonowej konstrukcji, bierze głęboki oddech, patrzy w dół i skacze
Dwa tygodnie temu Maciej Nowak - krytyk kulinarny i jeden z dyrektorów Teatru Polskiego w Poznaniu, w wywiadzie dla "Wyborczej" chwalił poznańskie restauracje. Mówił, że je tu pełną łyżką. - Przez ostatnie 20 lat obserwuję i opisuję knajpy...
- Adam Z. przyznał nam, że fałszywie oskarżył policjantów o stosowanie przemocy - zeznało dwóch mężczyzn, którzy siedzieli z nim w celi. We wtorek prokuratura w Zielonej Górze umorzy śledztwo w tej sprawie - dowiedziała się "Wyborcza".
Jacek Jaśkowiak nie chce, by poseł Szymon Szynkowski vel Sęk dłużej reprezentował Poznań w Związku Miast Polskich. Sam zamierza w nim pracować.
Zima w Poznaniu powoli odpuszcza i robi się coraz cieplej. Przyroda budzi się do życia: zakwitła leszczyna, na wielu drzewach pojawiają się pąki.
Podkoziołek, jak i tłusty czwartek, należało świętować odpowiednio. Odpowiednio słodko i obficie. Jak kiedyś przygotowywano pączki i dlaczego cukiernicy jedzą pączki odwrócone dołem do góry?
Rodzeństwo Kulczyków prowadzi w rankingu stu najbogatszych Polaków według magazynu Forbes. Pierwsze miejsce zajmowali też w ubiegłym roku. Ale spadek aż o 36 pozycji na liście najbogatszych zaliczyli Solange i Krzysztof Olszewscy.
Wizę do Stanów Zjednoczonych załatwił mi John Lennon. O najważniejszym człowieku w swoim życiu opowiada Agata Widzowska, autorka książek dla dzieci
Na Wildzie nie budowano wielkich osiedli mieszkaniowych, nie doszło do przemieszania ludności, więc dzielnica nie była do końca taka, jaką ją chciała widzieć ówczesna władza: robotnicza czy czerwona. Nie była też szczególnie niebezpieczna
"Na obraz i podobieństwo twoje" Piotra Trojana to zabawny i świetnie zagrany spektakl, w którym niestety poruszono zbyt dużo tematów.
Pofabryczny teren nad Wartą, hale ZNTK, północna część Ostrowa Tumskiego i Stara Rzeźnia. To atrakcyjne tereny w Poznaniu, na których w przyszłości mogą pojawić się ciekawe osiedla mieszkaniowe.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.