Nie będzie tu centrum dla seniorów, ale nowoczesny apartamentowiec z usługami i restauracjami. A wszystko zaledwie kilkadziesiąt metrów od wyremontowanego Starego Rynku.

Działkę z zabudowaniami kupiła spółka AP Marchewka Investment z Wrocławia, która należy do Pawła Marchewki (urodzonego w Ostrowie Wielkopolskim), jednego z najbogatszych Polaków. Miliarderem został dzięki Techlandowi, firmie, która powstała w 1991 roku i produkuje gry komputerowe.

Teraz mocno angażuje się na rynku nieruchomości. W Poznaniu wyremontowała budynek przy pl. Wolności, działa tam B&B HOTEL Poznań Old Town.

AP Marchewka Investment zamierza podjąć bliską współpracę z poznańską marką VOX, należącą od dekady do Piotra Voelkela juniora. To część rodzinnego biznesu, opartego o firmy z branży wykończenia i aranżacji wnętrz, prywatne uczelnie wyższe (Collegium Da Vinci, School of Form i SWPS) i inwestycje na rynku nieruchomości (centrum Concordia Design i biurowiec Bałtyk w Poznaniu, Aula Artis przy ul. Kutrzeby, czy Concordia Design na Wyspie Słodowej we Wrocławiu).

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.

Aleksandra Sobczak poleca
Czytaj teraz
Więcej
  Komentarze
  Ciekawe ile Orpea zarobiła na tym przedsięwzięciu. Kupiła tanio, z obostrzeniami konserwatorskimi, potem obostrzenia zostały zniesione w pokrętnych okolicznościach i wartość nieruchomości na pewno wzrosła (nie mówiąc już o sprzedanych kamienicach przy pl. Wiosny Ludów - detal zawsze jest droższy niż hurt). I tak to wielce szanowny Urząd Miasta (a z nim mieszkańcy) zostali zrobieni na szaro.
  @ppl75
  Oto jest pytanie, czy wszyscy w mieście zostali zrobieni na szaro. Myślę, że ktoś znowu zarobił. Takie pytania zadajemy sobie ostatnio coraz częściej przy okazji piramidalnych błędów Urzędu Miasta.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Fantastyczna wiadomość. Mam nadzieję, że tym razem dojdzie do skutku. Seniorom też przydałby się planowany wcześniej obiekt, ale niekoniecznie w miejscu dawnego szpitala.
  @wielkagra48
  Podzielam Twój entuzjazm. Wreszcie coś się może zadzieje.
  Jako obiekt dla seniorów mało zabawne miejsce, centrum miasta, hałas (może mniej szkodliwy dla lekko już niesłyszących seniorów) kurz i nawet hałasy nocne latem.
  Tam musi tętnić życie. Choćby tylko latem, gdy więcej u nas turystów.
  Szpital już przenieśliśmy.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Dla mnie to dobra wiadomość, Pan Voelkel to gwarancja dobrego zagospodarowania terenu i solidnej pracy,co widać w mieście.
  już oceniałe(a)ś
  15
  2
  Bzdury o powodach rezygnacji inwestora. Orpea skompromitowała się poziomem usług we Francji i nawet pomaganiem w zejściu seniorów. Akcje poleciały w dół a mrzonki uleciały w powietrze. Inna rzecz że władze miasta dały się oszukać - inwestor pewnie nie stracił i chyba nawet zarobił na całym interesie
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Jacenty, jacenty ...doigrasz się
  już oceniałe(a)ś
  11
  7
  Kolejny przekręt kłamczucha Jaśkowiaka - tak wydymał mieszkańców i zrobił przysługę deweloperom... Już czekam na to, aby odwiedzić ten budynek i zpalić znicze za dusze moich krewnych, którzy odeszli w murach tego obiektu :D
  już oceniałe(a)ś
  2
  9