- Krytycy podkreślają często, że Barbie nie opowiada o naszym życiu, a o marzeniach. Kobiety wciąż muszą przebijać szklane sufity - mówi Aleksandra Podżorska, kuratorka wystawy o nieznanych obliczach znanej lalki. Od czwartku można ją oglądać w...
- Takie benefisy zdarzają się rzadko, więc czuję się wyróżniony i zachwycony - mówi Krzesimir Dębski. 15 marca na Auli UAM odbędzie się benefis, którym kompozytor sumuje 50-lecia pracy artystycznej i świętuje swoje 70. urodziny.
Były ewakuowane w pośpiechu, w asyście kordonu ukraińskiej policji. Dziś obrazy Jacka Malczewskiego z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki są już bezpieczne w Poznaniu. Na swoje miejsce niestety wrócić jeszcze nie mogą.
Z Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus"" wystąpią Jarosław Bręk i Paweł Wakarecy. To soliści znani i cenieni w Europie i na świecie. Koncert w niedzielę, 5 marca.
- Trzeba przekazywać polskie przesłanie kolejnym pokoleniom, a nie upajać się jakąś europejskością - mówił w poznańskim Muzeum Narodowym wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
Legendarna impreza co sezon ściąga do wielkopolskiego miasta tysiące fanów i fanek polskiego rocka, alternatywy i punk rocka. W tym roku jubileusz 40-lecia na tutejszej scenie świętować będzie grupa T.Love.
Pasażer lotu z Poznania do Oslo obrażał załogę, z samolotu wyprowadzili go policjanci. Miał 2,12 promila. Pasażerka lotu z Izraela rzuciła się na funkcjonariusza straży granicznej, bo nie działało jej wi-fi na lotnisku. Miała 2,18 promila.
- Pamiętam taki moment, w którym mój ojciec krzyczy z pokoju obok, że umarł papież, zbieramy się w salonie i nagle zaczynamy modlić się przed telewizorem - opowiada Jakub Skrzywanek*, reżyser spektaklu "Śmierć Jana Pawła II" w Teatrze Polskim w...
Do kupowania nietuzinkowych fantów w szczytnym celu zaprasza w sobotę Poznańska Garażówka. Odwiedzając ją, można zrobić coś dobrego dla innych. A nawet - dla siebie.
- Queerowość i przekraczanie binarności to obok troski o klimat i aktywizmu jeden z przewodnich tematów generacji Z - uważa Szymon Adamczak, współtwórca spektaklu "Kolorowe sny". Premiera - 20 grudnia w Teatrze Polskim w Poznaniu.
Wystawa wielkiej polskiej artystki w stolicy Wielkiej Brytanii miała się odbyć już w 2020 r. Uniemożliwiła ją pandemia. Do maja przyszłego roku prezentować ją będzie jedno z najbardziej znanych muzeów sztuki na świecie.
Jak wygląda studukatówka wybita dla Zygmunta III Wazy w mennicy bydgoskiej w 1621 roku? A jak najstarsza polska moneta, pochodząca z czasów Bolesława Chrobrego? Można je zobaczyć w Muzeum Narodowym w Poznaniu.
"Jawnutę" wzięła na warsztat młoda włoska reżyserka Ilaria Lanzino. Spektakl odbędzie się w Pawilonie nr 1 Międzynarodowych Targów Poznańskich.
- Polski antysemita ściga Żyda w innym Polaku, dopóki tamten ucieka. Dopóki jest logika ścigającego i ofiary. W jakiej sprawie mnie ścigać? - mówił Jarosław Kurski na spotkaniu poświęconym książce "Dziady i dybuki" w Teatrze Polskim w Poznaniu.
- Od pierwszego zdania o Mamie Autora nie mogłem się oderwać od tej książki, póki nie dotarłem do ostatniego - wyznał po lekturze "Dziadów i dybuków" Marian Turski. O fascynującym splocie polsko-żydowskich losów będzie można posłuchać i porozmawiać...
Copyright © Agora SA