- Björn Borg był najcieplejszym człowiekiem, jakiego znałem, nie takim cynikiem jak w filmie. Za to John McEnroe był największym łobuzem - mówi Wojciech Fibak. W filmie "Borg/McEnroe" wyświetlanym teraz w naszych kinach pojawia się i jego nazwisko.
Prokuratura najpierw postawiła zarzuty bezdomnemu, który w centrum Poznania zaatakował policjanta, ale potem je wycofała. Uzasadnienie: znikoma społeczna szkodliwość czynu. Policjanci są oburzeni.
Po raz drugi w sobotę będziemy świętować rocznicę wjazdu gen. Jana Henryka Dąbrowskiego do Poznania. Przyjazd generała w 1806 r. zapoczątkował zwycięskie powstanie w Wielkopolsce.
Lech, bo tak do niego się zwracaliśmy na jego wyraźne żądanie, był dla nas poznaniaków mieszkających w Warszawie człowiekiem przedwojennego Poznania. Opowiadał o Poznaniu swojej młodości z zapałem i czułością - Wielkopolanie skupieni w Warszawskim...
Film Krzysztofa Langa to zmarnowany potencjał na to, aby wymienić klasyczny kryminał na coś znacznie od niego bardziej interesującego - na intrygę. Na dodatek wpisaną w zmiany polskiej rzeczywistości w latach pięćdziesiątych.
W piątek o godz. 18 poznaniacy odczytają na placu Wolności list Piotra Szczęsnego, który dokonał samospalenia w Warszawie. W czwartek, w Dzień Zaduszny, znów zapalą tam znicze.
Miasto sprzedało pierwszą z działek na Łacinie, na której mogą powstać osiedla mieszkaniowe. Teren kupił warszawski deweloper HM Invest za prawie 4 mln zł. Jeszcze w listopadzie pod młotek trafi teren obok Galerii Malta.
Od piątku do 7 listopada na skrzyżowaniu ulic Droga Dębińska i Królowej Jadwigi musimy sobie radzić bez sygnalizacji świetlnej. Drogowcy muszą ją zmienić, by włączyć do ruchu nowe buspasy na Garbarach i Drodze Dębińskiej.
Po przerwie spowodowanej ewidentnym spadkiem formy łotewski piłkarz Lecha Poznań Deniss Rakels został powołany do kadry Łotwy na listopadowe mecze. Selekcjoner Aleksandrs Starkovs chce go z powrotem w drużynie narodowej
Kierowca i pasażer osobowego audi zginęli w czwartek rano w tragicznym wypadku w okolicy miejscowości Smogulec pod Wągrowcem.
Stanisław Atlasiński zmarł zaledwie kilka dni temu, ale w ostatnim roku odeszło od nas wielu innych byłych sportowców i piłkarzy Lecha Poznań. W najnowszym odcinku programu "Za Bramką" wspominamy ich.
Ulica 23 Lutego zniknie z mapy Poznania w ramach dekomunizacji. Bo według wojewody Zbigniewa Hoffmanna z PiS-u upamiętnia "wejście Armii Sowieckiej do Poznania". Czy dekomunizacja to wytrych, który pomoże wojewodzie zastąpić 23 Lutego ulicą Lecha...
W przyszłym roku przystanek na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju przy moście Teatralnym ma być porządnie przebudowany. Aktualnie to prowizorka, bo pasażerowie mieli tam wysiadać tylko na czas remontu Kaponiery.
Na konkurs Poznaj Poznań, organizowany przez PIX.HOUSE przy wsparciu Miasta Poznań wpłynęło 426 zdjęć, 106 autorów. Zdjęcia zostały zrobione podczas wydarzeń kulturalnych, koncertów i festiwali. Wśród wyróżnionych znalazł się również fotoreporter...
1 listopada z muzyką. Z orkiestrą i śpiewem. Na cmentarzu, wśród grobów i płonących zniczy. Profanacja? Eksperyment przeprowadzony z sukcesem w Krakowie pokazał, że bynajmniej. Może więc udałoby się i u nas?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.