Poznańska prokuratura domagała się aresztowania pięciu podejrzanych, w tym znanego biznesmena Ryszarda Krauzego. Ale w sobotę wieczorem sędzia Renata Żurowska wyrzuciła prokuratorskie wnioski do kosza.
Kiedy zostawialiśmy Lecha Poznań przed przerwą na reprezentację, był w wysokiej formie i wygrywał z każdym w Polsce i Europie. Teraz traci punkty i zawodników z kadry. Wygląda to znów niepokojąco.
Pięć lat temu naukowcy zmienili polskie nazwy ssaków. Teraz każdy rodzaj ma inną, każdy gatunek został nazwany. Które z nich uda się Wam rozpoznać?
Działacze pro life odmówili różaniec przed szpitalem ginekologicznym przy Polnej. Mieli ze sobą transparent z wielkim zdjęciem usuniętego płodu. Interweniowały posłanki Joanna Jaśkowiak i Katarzyna Ueberhan, które zgłosiły policji zakłócanie...
O pozytywnym wyniku testu na koronawirusa przeprowadzonego u metropolity poznańskiego poinformował w sobotę wieczorem ks. Leszek Gęsiak, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
To prawdziwa gratka dla osób fascynujących się sztuką, fotografią, filmem czy tańcem. Od 18 października w Muzeum Narodowym w Poznaniu można zwiedzać wystawę "August Zamoyski. Myśleć w kamieniu".
"Kochani, dziś otrzymałam pozytywny wynik na COVID-19" - napisała prezydent Beata Klimek na Facebooku.
O kwarantannie prymasa oraz biskupa Bogdana Wojtusia poinformowała w sobotę Archidiecezja Gnieźnieńska.
- Rafał pokazał, że potrafi jednoczyć ludzi wokół idei. Jestem przekonany, że warto się w jego nowy ruch zaangażować - mówił w sobotę podczas inauguracji Ruchu "Wspólna Polska" prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Pyry Tygodnia przyznajemy co tydzień w poznańskiej redakcji "Gazety Wyborczej". Białe - tym, którzy wyróżnili się w minionym tygodniu dobrze. Czarne - tym, którzy na odwrót.
Kaliski biskup Edward Janiak sam złożył rezygnację z zajmowanego urzędu - wynika z sobotniego komunikatu Watykanu. Hierarcha przez lata chronił księży pedofilów.
- Poleciłem sprawdzenie wszystkiego w dokumentach celem zawiadomienia prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - mówi wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski.
Miasto Poznań kolejny rok z rzędu funduje seniorom szczepionki przeciwko grypie. Dobrze, że to robi. Tylko dlaczego tak źle to wszystko zorganizowało?
Zaplanowane na sobotę spotkanie Lecha II Poznań z Olimpią Elbląg oraz ekipy Lecha w Centralnej Lidze Juniorów musiały zostać odwołane i przełożone. Obie drużyny juniorskie Kolejorza zostały bowiem wysłane na kwarantannę
Szymon Szymankiewicz pracuje w II Pracowni Plakatu na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Jego prace komentujące naszą wspólną rzeczywistość publikujemy co tydzień w "Tygodniku Poznań". Dzisiaj "Rekonstrukcja rządu" albo rekinstrukcja.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.