- W ostatnich dniach zużycie środków ochrony indywidualnej znacznie wzrosło, pojawiła się obawa, że w zespołach ratownictwa medycznego może zabraknąć podstawowych rzeczy - czytamy w apelu pracowników Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu. Pojawił się...
Tysiące cudzoziemców - obywateli Unii Europejskiej - utknęły na niemiecko-polskiej granicy zamkniętej z powodu koronawirusa. W nocy z poniedziałku na wtorek policja zaczęła skomplikowaną operację ich ewakuacji.
Nagranie wrzucone na Facebooka przez prof. Tomasza Banasiewicza stało się już hitem wśród pacjentów i personelu poznańskiego Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego.
W Wielkopolsce są szkoły, które nie mają jeszcze elektronicznych dzienników. Nauczyciele z takich szkół korzystają z portali społecznościowych, komunikatorów, a nawet telefonów i SMS-ów.
Przy tej ogromnej liczbie pacjentów załoga ze szpitala zakażnego na Szwajcarskiej daje z siebie wszystko. Byłam pełna podziwu, z jakim poświęceniem oraz w jak ogromnym tempie, a do tego pod presją, pracują wszyscy lekarze i pielęgniarki - opowiada...
- Rynek już się załamał. I zanim się odbuduje, minie co najmniej pół roku. To będzie lawina dotycząca różnych przedsiębiorców i branż - mówi Piotr Zakens, kierownik kina Rialto na poznańskich Jeżycach. Podobnie jak w innych kinach w Polsce i tu w...
Szanse, że Poznań znajdzie chętnych do pracy w szpitalu zakaźnym są znikome. W Polsce jest ponad tysiąc lekarzy zakaźników. Pracują na granicy wytrzymałości. Polskie zakaźnictwo jest właśnie na granicy totalnej destrukcji - alarmują specjaliści.
Jednak studenci, którzy nie mają gdzie jechać, mogą w domach akademickich pozostać. Poznańskie uczelnie rezerwują też miejsca dla swoich pracowników i studentów powracających z zagranicy na czas kwarantanny.
Nagle, także dla własnego bezpieczeństwa, szef musi zaufać ludziom i przestać myśleć, że jak pracują w domu, to właściwie nic nie robią.
W naszej branży jedyną pewną rzeczą jest zmiana, którą czasem żartobliwie nazywamy stałozmiennością. Logistyka jest bardzo zróżnicowaną branżą, która przynosi wciąż nowe wyzwania i z tego powodu jest intrygująca
Czy poznański szpital zakaźny jest gotów na kolejnych zakażonych koronawirusem? Lekarze mówią: - Brakuje sprzętu i procedur. Zespół jest zdezorientowany i niedoinformowany. Powstają konflikty.
O kolejnym potwierdzonym zakażeniu koronawirusem w Wielkopolsce poinformowało w poniedziałek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.
- Przy wejściu do każdego pacjenta powinniśmy zakładać nowy kombinezon. Ale wtedy szybko by się skończyły. Na przykład na neurologii w weekend było tylko 10 kombinezonów - relacjonuje lekarka ze szpitala miejskiego w Poznaniu.
Szpital zakaźny w Poznaniu szykuje się do walki z epidemią koronawirusa. Ale lekarze twierdzą, że wcale nie jest na to gotowy: wciąż brakuje sprzętu i procedur. Zespół jest zdezorientowany i wystraszony.
W czasach pandemii Poznań Główny nie wygląda jak drugi dworzec w Polsce po względem liczby pasażerów. W dzień roboczy zazwyczaj zatłoczony, teraz jest niemal pusty. Nawet Poznańska Kolej Metropolitalna wozi powietrze.
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.