Lech Poznań twierdzi, że mimo uszkodzenia i krwiaka stawu skokowego przez jego młodego napastnika Filipa Szymczaka jest w stanie przywrócić go do gry już za miesiąc. Kontuzja lechity wyglądała bardzo groźnie.
- Gdybyśmy wystawili teraz drużynę w mistrzostwach piłkarskich, która odnosiła sukcesy 20 lat temu, to pewnie byśmy nawet nie zremisowali żadnego meczu - tak prezydent Poznania tłumaczył w TVN24, dlaczego w Platformie potrzeba zmian personalnych.
Rodzinna sprzeczka w Wągrowcu zakończyła się śmiercią 37-letniego mężczyzny. Według policji zabójcą był szwagier ofiary Tomasz Maza. Sprawca zbiegł. Przed godz. 20 poszukiwany mężczyzna został zatrzymany przez policję.
Zgadzając się na przejęcie tego terenu przez deweloperów, torujemy drogę dla szwindli w całym Poznaniu - uważają anarchiści z poznańskiego Rozbratu. I przypominają historię terenu położonego nad Bogdanką. W weekend skłot świętować będzie swoje 26....
Dom Pomocy Społecznej w Rogowie w powiecie gostyńskim to nowe ognisko koronawirusa w Wielkopolsce. - Mieszka tu blisko stu pensjonariuszy - mówi Michał Ostrowski, dyrektor powiatowego sanepidu w Gostyniu.
- Urządzenie tu wybiegu, gdzie będą załatwiać się psy, nie jest dobrym pomysłem. To kwestia szacunku - mówi Anna Brzezińska ze Stowarzyszenia Rewitalizacji Zabytkowych Cmentarzy "Koimeterion".
Pierwsze od 25 lat derby Poznania w ekstraklasie, między Lechem i Wartą, wzbudzają duże zainteresowanie wśród kibiców. Dobę po uruchomieniu otwartej sprzedaży biletów, wejściówki ma już niemal 10 tys. osób.
- Historyczna rola wody utlenionej w odkażaniu ran skończyła się w zasadzie definitywnie - mówi prof. dr hab. n. med Tomasz Banasiewicz, poznański chirurg, ekspert od leczenia najtrudniejszych ran.
Aż 40 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce w ostatniej dobie testy potwierdziły u mieszkańców powiatu gostyńskiego.
Na dworzec Poznań Główny w czwartek rano znów nie wjeżdżały pociągi. Stały i czekały ponad godzinę, a w nich pasażerowie - spieszący się do pracy i na spotkania
Radni uchwalili świadczenia żłobkowe dla dzieci z prywatnych żłobków. Chodzi o placówki, które nie dostały w tym roku dofinansowania z budżetu miasta.
Pierwsze przetargi ruszyły tylko w przypadku obwodnicy Strykowa i Żodynia na drodze krajowej nr 32 z Poznania do Zielonej Góry. Ale trudno przewidzieć, kiedy pierwsze koparki wjadą na budowę.
Czterech kleryków i trzech wychowawców Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie jest w kwarantannie. Mieli kontakt z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2.
Trzygwiazdkowy hotel przy ul. Solnej, w którym obecnie funkcjonuje izolatorium dla zakażonych na koronawirusa, przejdzie gruntowny remont. A potem wznowi działalność. Po zakończeniu prac będzie działać pod szyldem marki Four Points by Sheraton,...
Koniec z hodowlą zwierząt na futra, koniec dzikich zwierząt w cyrkach, koniec przetrzymywania psów na krótkich łańcuchach - to tylko niektóre elementy zapowiedzianych we wtorek zmian w polskim prawie. Czy tym razem uda się je przeprowadzić?
Copyright © Wyborcza sp. z o.o.